Windows Phone 7 - zaprzyjaźni się z Mac OS X?

Windows Phone 7 – co z obsługą Mac OS X?

Czy osoby, które kupią palmofon z Windows Phone 7 i będą chciały go obsługiwać z poziomu komputera będą skazane na system Windows? Wygląda na to, że nie: Mac OS X również będzie obsługiwany.

Jeżeli masz chrapkę na palmofon z Windows Phone 7 i komputer z innym systemem operacyjnym, niż Windows, to na pewno się zastanawiasz, czy komórka będzie współpracowała z twoim oprogramowaniem. Jeżeli ten system to Mac OS X, to mamy dla ciebie dobre wieści: Microsoft rozpoczął rozmowy z Apple’em w sprawie sterowników i programów narzędziowych dla Maka. Jeżeli obie firmy dojdą do porozumienia, będzie można wykonywać synchronizację plików, przesyłać multimedia i wszystkie inne przewidziane funkcje, jakie będą dostępne dla Windows.

Ostateczna decyzja nie należy jednak tylko od Apple’a, ale również od Microsoftu. Windows i Mac OS X mają różne modele dystrybucji, co oznacza, że o wiele łatwiej było wprowadzić koncernowi z Cupertino klienta iTunes na Windows bez dzielenia się zbyt wieloma sekretami, niż Microsoftowi swojego klienta Zune Market (element składowy Windows Phone 7). Gigant z Redmond niechętnie dzieli się swoimi tajemnicami, negocjacje z Apple’em mogą być więc wyjątkowo ciekawe…

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.