Twitter pomaga amerykańskiej armii w komunikowaniu się

Wojsko też tweetuje

Amerykańska armia zniosła blokady z serwisów społecznościowych, takich jak Twitter, pozwalając swojemu personelowi na efektywniejsze komunikowanie się.

Przedstawiciele Pentagonu poinformowali o zniesieniu blokad z serwisów społecznościowych, uznając dotychczasowe restrykcje za przestarzałe i w wielu przypadkach nawet przynoszące odwrotne efekty do zamierzonych. Zdecydowano się na taki krok, gdyż wiele wojskowych oddziałów zaczęło korzystać ze stron społecznościowych, takich jak Twitter, w celu bardziej efektywnej komunikacji.

Za prezydentury George’a W. Busha, odziały amerykańskiej armii wprowadziły całkowite zakazy korzystania z niektórych serwisów społecznościowych, czego powodem były obawy przed wydawaniem pieniędzy na szybsze sieci szerokopasmowe, a dodatkowo częsty i niefiltrowany przepływ pisanej komunikacji mógłby powodować problemy z bezpieczeństwem.

Strony społecznościowe stały się jednak niezwykle przydatne. Za przykład może posłużyć tutaj niedawna tragedia na Haiti, podczas której amerykańska armia zaangażowana w ratowanie poszkodowanych, zamieszczała aktualizacje na Twitterze.

Zniesienie blokad to jednak nie wszystko – Pentagon chce także nauczyć personel jak efektywnie korzystać z witryn społecznościowych, ale również czym można, a czym nie można dzielić się poprzez takie serwisy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.