Ponad 20 000 uczestników z całej Polski będzie rywalizowało o tytuł Mistrzów Internetu w olimpiadzie DialNet Masters

Wyniki IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters po etapach on-line

DialNet Masters IV

Spośród 4 563 drużyn, czyli z blisko 23 tysięcy zawodników, które za pośrednictwem portalu www.dialnetmasters.pl zapisały się do internetowych testów, do kolejnego etapu przeszły 224 zespoły (1 120 osób). Od 13 do 22 kwietnia będą walczyć podczas 7 półfinałowych rozgrywek.

W tym roku organizatorzy zaproponowali nową formułę olimpiady: zaproszenie do udziału w konkursie uczniów z niepełnosprawnością i aktywizacja grupy seniorów przy wykorzystaniu młodzieży poprzez organizowanie szkoleń. Zaplanowane na kwiecień i maj szkolenia „Serfuj z Seniorem” mają na celu zniwelowanie przepaści, którą nowe technologie stworzyły pomiędzy pokoleniem młodych internautów a osobami starszymi. Profesor Gary Smalle z UCLA – ekspert od starzenia się mózgu – uważa, że internet i komputery gwałtownie przyspieszyły ewolucję ludzkiego mózgu. Wyniki prowadzonych przez niego badań pokazują, że odpowiednio stymulowane mózgi dorosłych w ciągu paru dni mogą wykształcić nowe połączenia odpowiedzialne za sprawne wyszukiwanie informacji w internecie. Uczestnicy DialNet Masters podczas szkoleń będą odkrywać przed seniorami tajniki sieci i zdobywać dodatkowe punkty, które zwiększą ich szansę na wygraną podczas Wielkiego Finału olimpiady.

17 czerwca we Wrocławiu o główną nagrodę – tytuł Mistrza Internetu i wycieczkę do Szwajcarii – ubiegać będą się już tylko 44 zespoły. CERN i siedzibę Google’a w Zurychu zwiedzą dwa zwycięskie zespoły w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, czyli Mistrzowie Internetu 2010′.

DialNet Masters jest obecnie największą olimpiadą naukową w Polsce, skierowaną do młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. – O sukcesie olimpiady decyduje wspaniała atmosfera podczas wszystkich etapów konkursu, wielkie emocje związane z rywalizacją, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu internetu i technologii informatycznych oraz stale rozwijająca się formuła olimpiady bez barier pozwalającej łączyć pokolenia młodych i starszych – podkreśla Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG SA.

IV edycja olimpiady organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Olimpiadę merytorycznym patronatem objęli: Politechnika Wrocławska, Program CISCO Networking Academy, Google i Polski Uniwersytet Wirtualny. Nagrody rzeczowe ufundowali m.in.: iSpot Apple Premium Reseller i Vobis. Olimpiadę wspierają także partnerzy medialni: ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, magazyn „Chip” i „Magazyn Integracja”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.dialnetmasters.pl

Etapy IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

PÓLFINAŁY

  • od 13 do 22 kwietnia 2010 r. – „Mecze Masterów” – 7 półfinałów ogólnopolskich na żywo w siedmiu miastach Polski

SZKOLENIA SENIORA

    • od 26 kwietnia do 31 maja 2010 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

WIELKI FINAŁ

  • 17 czerwca 2010 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo we Wrocławiu

NAGRODA GŁÓWNA
lipiec/sierpień 2010 r. – wycieczka do Szwajcarii (m.in. zwiedzanie CERNu i siedziby Google’a w Zurychu)

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News