zenPad mierzy 14,8 milimetra grubości, zaś waży 185 gramów

zenPad, czyli niedrogi tablet z systemem Android

Firma Enso przedstawia swój własny tablet - niedrogie, 5-calowe urządzenie, wyposażone w 8 GB pamięci, łączność WiFi oraz opcjonalnie nawigację GPS i łączność 3G.

Ataku tabletów ciąg dalszy – tym razem firma Enso prezentuje swoją propozycję – zenPada. To dość małe urządzenie ma konkurować raczej z jeszcze niewydanym urządzeniem firmy dell – Mini 5 – niż z iPadem. Jest bowiem wyposażone w 5-calowy, rezystywny ekran dotykowy z podświetleniem LED i rozdzielczością 800 x 480 pikseli, procesor Samsung 6410 z taktowaniem 667 MHz, system Google Android 1.6, 8 GB miejsca na dane w postaci karty pamięci microSD (rozszerzalna do 32 GB), łączność WiFi oraz baterię, która zapewni do 6 godzin ciągłej pracy w Internecie.

Znajdziemy tu również port USB, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe oraz wbudowany głośnik. Do wyposażenia dołączyć można również odbiornik GPS oraz zewnętrzny adapter 3G – te udogodnienia jednak za dodatkową opłatą.

Urządzenie w wersji podstawowej kosztuje 155 dolarów. Za nawigację trzeba dopłacić 25 dolarów, natomiast za adapter 3G – dodatkowe 35 dolarów. Do tego trzeba doliczyć koszty wysyłki, które wynoszą 25 dolarów. Łącznie więc, za zenPada z pełnym wyposażeniem zapłacimy 240 dolarów (ponad 700 złotych).

Tablet zenPad, który opiera się na konstrukcji Smit MID-650, jest już dostępny w sprzedaży zarówno w serwisie eBay, jak również na stronie internetowej producenta.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.