Znak towarowy Nexus One nie dla Google’a

Amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych odmówił przyznania znaku towarowego Nexus One firmie Google, gdyż znak Nexus należy już do innej firmy.

Google, obok ataku na system Android ze strony Apple, ma jeszcze jeden problem – otóż amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych nie przyznał firmie z Mountain View znaku towarowego Nexus One – smartfona, który od jakiegoś czasu jest na rynku, ale nie sprzedaje się zbyt dobrze. Wniosek, który Google złożyło w grudniu zeszłego roku, został odrzucony, ponieważ znak towarowy Nexus został przyznany firmie Integra Telecom w grudniu 2008 roku, która wykorzystuje go do oferowania usług telekomunikacyjnych oraz transmisji głosu i danych. Urząd uznał, że obecność w nazwie telefonu Google’a słowa Nexus, może mylić konsumentów.

Google ma sześć miesięcy na złożenie apelacji. W międzyczasie wciąż może używać nazwy Nexus One dla swojego pierwszego smartfona, chyba że firma Integra pozwie giganta z Mountain View. Nie ma raczej większych szans na zmianę nazwy telefonu – prędzej Google wyda trochę pieniędzy na wykupienie tej nazwy od amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.