iPhone OS 4.0 dla użytkowników iPhone'a 3GS już w tegoroczne wakacje

Adobe komentuje najnowszy system iPhone OS 4.0

Trendy

Ostatnia prezentacja najnowszego mobilnego systemu Apple’a nie mogła nie spotkać się z odzewem ze strony firmy Adobe, bowiem wyraźne są poczynania Steve’a Jobsa, które na celu mają całkowite odcięcie się od produktów Adobe. Nawet, jeśli produkty te, jak Creative Suite 5 czy Flash Professional pozwalają programistom na skompilowanie ich końcowego produktu w formacie dla systemu iPhone OS, Apple nie chce tych produktów na swoich iPodach, iPhone’ach i iPadach. Dlatego, nawet jeśli programiści będą próbowali wykorzystać narzędzia firmy Adobe w swoich aplikacjach, będzie to pogwałcenie nowych zapisów w warunkach użytkowania firmy Apple, a zatem takie aplikacje nie uzyskają akceptacji.

Kevin Lynch, komentując ostatnie poczynania Jobsa na firmowym blogu Adobe, napisał, że wszystkie decyzje w sprawie korzystania z narzędzi Adobe przy budowie aplikacji dla systemu iPhone OS 4.0, pozostawione są Apple’owi.

Jednocześnie CTO firmy Adobe zdaje sobie sprawę, że z Adobe korzystają wszyscy, i nawet jeśli firma z Cupertino z nich zrezygnuje, to inni tego na pewno nie zrobią.