Asus Matrix 5870 – karta, która sama się podkręca

Asus rozszerza swoją ofertę Republic of Gamers o kartę graficzną Radeon HD 5870 z serii Matrix, która potrafi automatycznie podkręcić częstotliwość pracy nawet o 19 procent.

Tajwański Asus prezentuje swoją najnowsza kartę graficzną z rodziny Republic of Gamers, która jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla graczy. Model RoG Matrix 5870, oparty oczywiście na karcie graficznej Radeon HD 5870, wyposażony został w 2 GB pamięci GDDR5 z taktowaniem 4800 MHz oraz procesor graficzny Cypress, pracujący z podwyższoną częstotliwością 894 MHz.

Karta przeznaczona jest dla graczy, ale niekoniecznie dla entuzjastów (ręcznego) overclockingu, bowiem posiada technologię Super Hybrid Engine, która automatycznie dostosuje wydajność karty do aktualnie wykonywanego zadania. Asus twierdzi, że funkcja SHE potrafi nawet o 19 procent zwiększyć wydajność karty przy maksymalnych detalach w wymagających tytułach FPS, ale z drugiej strony zmniejszyć o 54 procenty poziom hałasu generowany przez GPU, przy typowej pracy z 2-wymiarową grafiką.

Asus skonstruował również system chłodzenia dla nowej karty, który oferuje o 22 procenty większy przepływ powietrza niż referencyjny radiator Radeona HD 5870. W rezultacie, karta z serii Matrix jest o około 13 procent chłodniejsza niż referencyjny odpowiednik.

Zobacz też nasz ranking kart graficznych!

Asus jak dotąd nie podał jeszcze ceny swojej najnowszej karty z rodziny RoG.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.