Finisz siedmiu półfinałów IV edycji DialNet Masters

Rozegrane w siedmiu miastach Polski "Mecze Mastersów" zakończyły półfinały DialNet Masters – naukowej olimpiady informatycznej dla młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Rozgrywki wyłoniły najlepsze drużyny, które 17 czerwca – podczas Wielkiego Finału we Wrocławiu – będą walczyć o tytuł Mistrza Internetu i nagrodę główną – wycieczkę do Szwajcarii.

Zespoły ubiegające się o zwycięstwo w DialNet Masters pochodzą zarówno z dużych miast, jak i niewielkich miejscowości. O miano najlepszych będą rywalizować drużyny z prestiżowych szkół dużych miast: Bydgoszczy, Gniezna, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Torunia czy Wrocławia oraz niewielkich placówek szkolnych z Kolna, Suszca czy Wyszkowa.

Obecnie Mastersi intensywne przygotowują się do rozstrzygającego etapu olimpiady. Oprócz studiowania podręczników do informatyki mogą oni zwiększać swoje szanse na wygraną w dwojaki sposób.

– Dodatkowe punkty młodzi internauci będą mogli zdobyć za przeprowadzone zespołowe szkolenia komputerowe: „Surfuj z Seniorem” – zapowiada Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG SA. – Dzięki nim osoby starsze poszerzą swoją wiedzę o internecie i nowych technologiach. Drugi sposób na zdobycie dodatkowych punktów to zaprojektowanie internetowego bannera dla portalu niepełnosprawni.pl – dodaje.

Tegoroczna edycja olimpiady DialNet Masters wystartowała w nowej formule. Organizatorzy po raz pierwszy do uczestnictwa w konkursie zaprosili osoby z niepełnosprawnością i starsze, gdyż czują się odpowiedzialni społecznie za integrację młodzieży oraz seniorów.

Organizatorem olimpiady jest DIALOG. Po raz drugi patronatem konkurs objął Urząd Komunikacji Elektronicznej. DialNet Masters wspierają merytorycznie Politechnika Wrocławska, Programu CISCO Networking Academy, Google i Polski Uniwersytet Wirtualny. Nagrody rzeczowe ufundowali: sieć salonów iSpot Apple Premium Reseller i Vobis. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, magazyny „Chip” i „Integracja” oraz portal www.niepelnosprawni.pl

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.