Rzekome pierwsze zdjęcie iPhone'a HD

iPhone HD w obiektywie?

iPhone HD

Pierwsze wieści o nowym iPhone’ie pojawiły się pod koniec marca 2010 roku. Wyciekł wtedy do Sieci filmik, rzekomo prezentujący telefon Apple’a nowej generacji, który według wielu źródeł ma nazywać się iPhone’em HD. To zasługa ekranu o znacznie wyższej rozdzielczości niż dotychczas – 960 x 640 pikseli. Wiemy też na pewno, że jeśli iPhone HD rzeczywiście zadebiutuje w połowie tego roku, będzie obsługiwał wielozadaniowość, a to dzięki systemowi iPhone OS 4.0, który wydany zostanie w tegoroczne wakacje.

Właśnie dlatego, zważywszy na historię firmy Apple, spodziewamy się również nowego iPhone’a, prawdopodobnie w okolicach 22 czerwca. Spekulacji jest wiele, między innymi dotyczących obecności nowego układu Apple A4 z taktowaniem 1 GHz – tego samego, który napędza iPada. Na razie to są jednak wyłącznie spekulacje, a na oficjalne potwierdzenie będzie trzeba poczekać.

Jeśli chodzi o zdjęcie, które prezentuje serwis MacRumors, nie wygląda zbyt autentycznie. Apple musiałoby zupełnie odejść od dotychczasowego designu swoich telefonów. Oceńcie zresztą sami w komentarzach.