LED-owa żarówka firmy General Electric

LED-owa żarówka, która działa przez 17 lat

General Electric

General Electric prezentuje swoją nową żarówkę opartą na technologii LED, która jeszcze w tym roku ma zastąpić w naszych domach tradycyjne lub energooszczędne żarówki CFL. LED-owa żarówka ma pobierać zaledwie 9 watów energii, zapewniając nawet do 77 procent oszczędności w energii, jednocześnie emitując niemal tak mocne światło, jak 40-watowa żarówka żarowa. Przy tym ma pracować nawet 25 razy dłużej, niż wspomniane, tradycyjne źródło światła. Jej żywotność ma bowiem wynieść 25 tysięcy godzin, co daje 17 lat przy używaniu jej 4 godziny dziennie.

– To żarówka, która może oświetlić biurko dziecka od momentu jego narodzin, aż do ukończenia przez nie liceum – powiedział John Strainic, menadżer produktu w GE Lighting. Nowa żarówka jest również bardziej żywotna od popularnych dzisiaj żarówek CFL, które cechują się żywotnością 8 tysięcy godzin.

Nowa żarówka LED firmy General Electric oferuje jasność na poziomie 450 lumenów. Do sprzedaży detalicznej trafi pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Jej cena nie jest jeszcze ustalona, ale ma mieścić się w przedziale od 40 do 50 dolarów.