inemaDNG to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie w branży otwartego formatu plików filmowych

Lightroom 2.7, Camera Raw 5.7 i DNG Converter 5.7 oceniane przez użytkowników

Firma Adobe poinformowała o nowych, testowych wersjach programu Lightroom 2.7, Photoshop Camera Raw 5.7 oraz DNG Converter 5.7 dostępnych do pobrania w serwisie Adobe Labs.

Dostępne oprogramowania mają status „release candidate” co oznacza, że zostały już gruntownie przetestowane ale czekają na dodatkowe testy użytkowników (a zatem są nieukończone i mogą wciąż sprawiać kłopoty). Firma Adobe zachęca wszystkich fotografów do sprawdzenia nowych funkcji obsługi plików RAW dodanych w tej aktualizacji oraz do przekazania zespołowi ds. produktu swoich uwag.

Oprogramowanie Photoshop Lightroom 2.7 to standardowe rozwiązanie do przetwarzania cyfrowych fotografii, umożliwiające fotografom szybkie importowanie i obróbkę zdjęć, zarządzanie nimi i ich przechowywanie. Moduł Photoshop Camera Raw pozwala w szybki i łatwy sposób uzyskać w ramach aplikacji Photoshop dostęp do plików RAW. Opracowany przez Adobe standard DNG (Digital Negative) jest ogólnie dostępnym formatem zapisu plików utworzonych przy użyciu aparatów cyfrowych.

Ceny i dostępność

Wersja testowa Lightroom 2.7 jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników oprogramowania Lightroom 2, Photoshop Camera Raw 5.7 dla użytkowników produktu Photoshop CS4, a wersja testowa konwertera DNG Converter 5.7 jest bezpłatna dla wszystkich. Więcej informacji oraz testowe aktualizacje można znaleźć pod adresem http://labs.adobe.com/ . Swoje uwagi i opinie o testowanym oprogramowaniu użytkownicy mogą zgłaszać na forum Adobe User to User (http://forums.adobe.com ).

Fotografowie mogą także wziąć udział w programie testów beta wersji Lightroom 3 i bezpłatnie przetestować nowe funkcje dostępne w wersji Lightroom 3 beta 2. Więcej informacji na temat wersji Lightroom 3 beta 2 można znaleźć pod adresem http://labs.adobe.com/technologies/lightroom3/

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.