Ekologiczny monitor LG E40

Monitory LG z podświetleniem WLED

LG

W nowych monitorach LG obniżono zużycie energii nawet do 40%. Jest to wartość, która znacząco może przełożyć się na redukcję rachunków za energię, ale przede wszystkim na wpływ, jaki każde elektroniczne urządzenie wywiera na naturę. Poprzez odpowiednie zaprojektowanie monitorów z serii E40 udało się zmniejszyć grubość ekranu (17,5 mm), a co za tym idzie także jego wagę. Oprócz zwykłego użytkowego aspektu, ma to również znaczenie w momencie finalnego składowania monitora – po zakończeniu jego eksploatacji. Mniejsza waga oznacza mniejszą masę materiału do utylizacji.

Monitory z serii E40 zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wszystkich użytkownikach, którzy cenią sobie domową rozrywkę. Dzięki możliwości zmiany proporcji ekranu – w zależności od tego, w jakim formacie jest nagrany wyświetlany plik – oraz dedykowanym efektom, które można uaktywnić w czasie przeglądania na monitorze zdjęć (np. efekt sepii) korzystanie z monitora będzie jeszcze przyjemniejsze. Ponadto seria E40 jest wyposażona w menu ekranowe (OSD) z przyciskiem Ez – łatwe i intuicyjne w obsłudze menu pozwoli każdemu na szybką regulację parametrów monitora.

Dwa nowe modele LG o oznaczeniach E2040S i E2240S oferują przekątne ekranu odpowiednio 20 i 21,5 cala, rozdzielczości odpowiednio 1600 x 900 oraz 1920 x 1080 pikseli, jasność na poziomie 250 nitów, współczynnik kontrastu dynamicznego 5 milionów do 1, czas reakcji 5 milisekund oraz złącze D-Sub. 22-calowy model dostępny będzie także w wersji z HDMI.

Monitory są dostępne w cenach: LG E2040S-PN – 649 złotych, LG E2240S-PN – 689 złotych.