Kompaktowy dekstop HP

Niewielki desktop na platformie AMD

HP dodaje do swojej oferty desktop o nazwie Compaq 6005 Pro Ultra-Slim, mierzący zaledwie 66 mm grubości. Nowy model opiera się na platformie AMD i skierowany jest do zastosowań biznesowych.

HP rozszerza swoją linię desktopów dla przedsiębiorstw o nową, mniejszą wersję komputera Compaq 6005 Pro, który wprowadzony został na rynek w październiku zeszłego roku. Nowy model o tej samej nazwie, ale z dopiskiem „Ultra-Slim”, opiera się na platformie AMD z możliwością wyboru procesora spośród modeli AMD Sempron, Athlon II lub Phenom II. Ponadto w wyposażeniu znajdziemy maksymalnie 8 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę Radeon HD 4200, napęd lub nagrywarkę DVD, dysk twardy o pojemności do 250 GB lub maksymalnie 80-gigabajtowy napęd SSD, a także port Gigabit Ethernet, opcjonalnie łączność WiFi 802.11 b/g/n, wyjścia D-Sub i DisplayPort oraz układ zabezpieczający TPM 1.2 (Trusted Platform Module). Wszystko zamknięto w kompaktowej obudowie, mierzącej ledwie 25,15 x 25,4 x 6,6 centymetra.

Nowy desktop dostępny będzie z całym szeregiem systemów operacyjnych, w tym Windows XP, Vista i 7 oraz FreeDOS lub SUSE Linux Enterprise Desktop 11. Cena komputera Compaq 6005 Pro Ultra-Slim zaczyna się od 600 dolarów (ponad 1750 złotych).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.