Przepis na rekordowy rzut? Stara Nokia i trochę ćwiczeń

Nokia 3310 – znakomicie wyposażony telefon dla mas

Nokia 3310

Nokia 3310 będzie kompaktowym, aczkolwiek nieco ciężkim (133 g) telefonem komórkowym. Posiadać będzie monochromatyczny wyświetlacz o rozdzielczości 84 x 48. Do nawigacji po menu będą nam służyć raptem cztery przyciski: guzik wyboru, anulowania i dwa kursory kierunkowe. Zdaniem Nokii, takie podejście spowoduje, że nawet nowa osoba w świecie telefonów komórkowych zrozumie jego obsługę w parę minut.

Komórka posłuży nam również jako rozbudowany asystent. Nokia zdecydowała się napakować urządzenie w wiele funkcji niespotykanych u konkurencji. Mamy w niej stoper, budzik, kalkulator a także trzy multimedialne gry. Co ciekawe, telefon znosi 160-znakowy limit dla wiadomości SMS – pojedyncza wiadomość może mieć nawet 459 znaków. Jest to niestety tylko trik – SMS jest dzielony przy wysyłaniu na 160-znakowe elementy, więc nie należy liczyć na zmniejszenie rachunku za telefon. Dla fanów kustomizacji urządzenia Nokia przygotowała aż 35 dzwonków, by lepiej wyrazić indywidualność użytkowników 3310. Co więcej, planowane jest udostępnienie innych dzwonków w Internecie.

Innym ciekawym pomysłem jest silnik wibracyjny. Wyobraźmy sobie, że właśnie trwa spotkanie czy zajęcia w szkole. Oczywistym jest wyłączenie dzwonka, ale wtedy nie dowiemy się o nadchodzącym połączeniu. Nokia 3310, oprócz dzwonka, delikatnie wibruje w kieszeni, gwarantując dyskrecję a zarazem pełną kontrolę nad komunikacją.

Planowana jest również droższa wersja, oznaczona jako 3330. W porównaniu do pierwowzoru ma zostać wyposażona w przeglądarkę mobilnego Internetu WAP.