Czy tego chcesz, czy nie, wkrótce będziesz używał najnowszej wersji Messengera

Nowa wersja komunikatora internetowego Messenger połączy kontakty z różnych sieci społecznościowych

Microsoft Windows Live Messenger

– Wraz z rozpowszechnianiem się Internetu, sieć naszych znajomych stale się powiększa. Codziennie napływa do nas masa informacji, przez co coraz trudniej jest nam pozostać w kontakcie z osobami, na których najbardziej nam zależy,” – komentuje Michał Kostrzewa z firmy Microsoft. – „Dlatego przy tworzeniu nowej wersji komunikatora Windows Live Messenger skupiono się na stworzeniu narzędzia, które ułatwi nam przeglądanie aktywności użytkowników, którzy są nam najbliżsi – dodaje.

Najnowsza wersja Windows Live Messenger zintegruje nasze kontakty z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, MySpace czy Linkedln, a także portali Flickr czy YouTube. Oprócz rozmów tekstowych i wideo w formacie full screen HD, będzie można również komentować aktywności znajomych oraz dzielić się z nimi swoimi przeżyciami, zdjęciami i filmami. Gdy któryś z naszych znajomych nie będzie dostępny online, można mu pozostawić wiadomość video, którą obejrzy gdy tylko się zaloguje.

– Nowy Windows Live Messenger integruje wiadomości o aktywnościach naszych znajomych z różnych serwisów i portali. Można będzie także stworzyć listę ulubionych osób, których działania w sieci będą wyróżnione, dzięki czemu łatwiej i szybciej dowiemy się, co u nich słychać,” – mówi Michał Kostrzewa. – „Utrzymywanie kontaktów z najbliższymi będzie teraz łatwiejsze” – dodaje.

Obecnie, Windows Live Messenger jest dostępny w 76 krajach, w 48 językach. Każdego miesiąca z tego komunikatora internetowego korzysta 320 milionów ludzi, którzy każdego dnia wysyłają ponad 10 bilionów wiadomości. Wczorajsza zapowiedź premiery to dopiero początek odsłony nowej wersji pakietu Windows Live, z którego będzie można korzystać na komputerach, poprzez Internet i w telefonach komórkowych.

Nowości w komunikatorze Windows Live Messenger:

  • Video czat HD. W nowej wersji komunikatora internetowego Windows Live Messenger dostępny będzie video czat w rozdzielczości HD. W czasie wideorozmowy jednocześnie można będzie prowadzić także konwersację tekstową w komunikatorze z innymi użytkownikami – a to wszystko w czasie rzeczywistym.
  • Integracja z wyszukiwarką Bing. Takie rozwiązanie pozwoli na wyszukiwanie informacji, a także dzielenie się z rozmówcą zdjęciami czy filmami bez konieczności zmiany okna czatu na okno przeglądarki.
  • Integracja. Nowy Windows Live Messenger pozwoli na jednoczesną rozmowę ze znajomymi i udostępnianie im wybranych stron internetowych. Funkcja ta pozwala na śledzenie aktywności naszych znajomych na różnych portalach i serwisach, dzięki czemu nie musimy posiadać konta na każdym z nich.
  • Wyróżnienia. Aktywności wybranych znajomych są specjalnie wyróżniane, dzięki czemu można je szybciej i łatwiej oglądać.
  • Pojedyncza lista znajomych. Gdy jesteśmy zalogowani do różnych serwisów społecznościowych czy portali, często nasze kontakty z nich się powtarzają. Windows Live Messenger tworzy niezduplikowaną listę kontaktów.
  • Synchronizacja aktualizacji statusu. Gdy aktualizujesz status w Windows Live Messenger, wszystkie twoje statusy z sieci społecznych są automatycznie aktualizowane i odwrotnie.
  • Messenger na komórce. KomunikatoraWindows Live Messenger można także będzie używać na Windows Phone, iPhone, oraz innych smartfonach. Dzięki temu użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich swoich kontaktów, będzie mógł przeglądać aktywności znajomych, rozmawiać z nimi na czacie, udostępniać zdjęcia oraz aktualizować swój status. 

W najbliższych miesiącach nastąpi premiera komunikatora Messenger, którego będzie można pobrać z usługi Windows Update.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News