Pamięć flash firmy Samsung, oparta na technologii PRAM

Nowy układ flash może przyspieszyć pamięć w smartfonach

Samsung informuje o przełomie w swojej technologii pamięci flash dla urządzeń mobilnych. Wieloukładowy zestaw zawiera 512 megabitów pamięci PRAM, co może trzykrotnie zwiększyć wydajność pamięci.

Południowokoreański gigant elektroniczny prezentuje nowy pakiet pamięci flash, złożony z wielu układów, w tym z 512-megabitowego układu pamięci PRAM (Phase change RAM), dzięki czemu proces zapisywania danych na pamięci może być trzykrotnie szybszy, w stosunku do obecnych na rynku pamięciach NOR. Nowa pamięć przygotowywana jest zarówno dla smartfonów, jak i innych mobilnych urządzeń multimedialnych, w których prędkość transferu muzyki, filmów czy zdjęć ma spore znaczenie. Pamięć będzie również przyspieszana poprzez użycie odpowiednich kontrolerów pamięci oraz stosunkowo dużej ilości podręcznej pamięci.

Co ważne, nie jest to odległa przyszłość. Samsung chce wprowadzić na rynek swoje nowe pamięci flash, wykorzystujące standard PRAM jeszcze przed końcem wiosny. Potencjalni klienci, których interesowałby zakup tych pamięci, nie są jeszcze znani, ale można spodziewać się, że oprócz samego Samsunga, z nowej technologii skorzystają również takie firmy, jak na przykład Apple.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.