Płyta dla graczy, wspierająca procesory AMD

Płyta główna Asus RoG dla procesorów AMD

Asus oficjalnie prezentuje płytę główną Crosshair IV Formula z linii Republic of Gamers. Płyta opiera się na kombinacji chipsetów AMD 890FX/SB850 i przeznaczona dla procesorów z podstawką AM3.

Tajwański producent dodaje do swojej oferty nową płytę główną o nazwie Crosshair IV Formula, która należy do linii Republic of Gamers, przeznaczonej dla graczy i entuzjastów. Nowy model opiera się na kombinacji chipsetów AMD 890FX/SB850 i posiada gniazdo AM3 dla procesorów Phenom II oraz Athlon II. Płyta oferuje ponadto nową funkcję Core Unlocker, która umożliwi samodzielne podkręcenie częstotliwości pracy procesora, a także interfejs podkręcania Turbo Key II, funkcję ROG Connect do ciągłego naprawiania i monitorowania komponentów oraz technologię GameFirst, która dostosuje przepustowość łącza w zależności od potrzeb gracza.

Z czysto technicznego punktu widzenia, płyta Crosshair IV Formula posiada cztery gniazda pamięci DDR3-2000, 10-fazowy system zasilania, cztery sloty PCI-Express x16 wspierane przez technologię CrossFireX, jeden interfejs SATA 3.0 Gbps, ale sześć portów SATA 6.0 Gbps, jedno złącze eSATA, port Gigabit Ethernet, dwa porty USB 3.0, port FireWire oraz zintegrowaną na płycie, 8-kanałową kartę dźwiękową SupremeFX.

Jak dotąd Asus nie podzielił się z nami informacją o cenie nowej płyty głównej, jednak zapewne nie będzie ona tania. Jej uboższa poprzedniczka kosztuje aktualnie ponad 500 złotych.

Zobacz również nasz ranking płyt głównych dla procesorów AMD AM3!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.