Najnowsza płyta główna Asusa dla procesorów Phenom II X6

Płyta główna Asusa dla sześciordzeniowych Phenomów

Asus prezentuje płytę główną, która dedykowana jest najnowszym procesorom AMD Thuban. W jej wyposażeniu znajdziemy m.in. gniazda pamięci DDR3-2000, standardy USB 3.0 oraz SATA 6.0 Gbps.

Asus już przygotowuje premierę nowej płyty głównej dla najświeższych, sześciordzeniowych procesorów firmy AMD – Phenom II X6 o nazwie kodowej Thuban, których pierwsze, kompleksowe testy znajdziecie w naszym dziale Recenzji. Płyta ATX o nazwie M4A89TD PRO opiera się oczywiście na chipsecie 890FX i wyposażona jest w technologie Core Unlocker, TurboV oraz Turbo Unlocker do podkręcania częstotliwości pracy, a co za tym idzie, zwiększania wydajności systemu.

W wyposażeniu nie zabraknie także czterech gniazd szybkich pamięci DDR3-2000, dwóch slotów PCI-Express x16 z obsługą technologii CrossFireX, sześć portów SATA 6.0 Gbps, port Gigabit Ethernet, dwóch złączy USB 3.0 oraz 7.1-kanałowego systemu dźwięku. Za zasilanie odpowiedzialny będzie 6+2-fazowy system. Do dyspozycji pozostanie także błyskawicznie ładujący się system Express Gate, oparty na Linuksie. Za odpowiednio niskie zużycie energii odpowiadać będzie natomiast system EPU.

Tajwański producent nie podał jeszcze ani daty premiery nowej płyty, ani też jej ceny.

Sprawdź też nasz ranking płyt głównych dla procesorów AMD z podstawką AM3!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.