Microsoft wprowadza nową jakość w walce z fałszerzami oprogramowania

Regionalne laboratoria kryminalne Microsoftu

Microsoft uruchamia dziewięć regionalnych laboratoriów kryminalnych na całym świecie, aby stawić czoła wciąż rosnącej fali fałszowania przez firmy oprogramowania komputerowego.

Laboratoria, prowadzone przez ekspertów sądowych, mają za zadanie uporać się z ponad pół milionem przypadków fałszowania oprogramowania rocznie, zgłaszanych przy pomocy anonimowych doniesień, oficjalnych skarg i „dobrowolnych” rejestracji produktów. – Dziesiątki tysięcy osób kontaktuje się z nami, aby poskarżyć się na firmy trzecie, które sprzedają ludziom sfałszowane oprogramowanie – wyjaśnia szef kancelarii adwokackiej Microsoftu, David Finn. – Wiele osób jest wściekłych na firmy rozpowszechniające sfałszowane oprogramowanie, ale jeszcze większym problemem tych osób jest fakt, że wraz z takim oprogramowaniem mogą otrzymać złośliwe oprogramowanie, spyware czy inne wirusy, które mogą narażać na niebezpieczeństwo ich osobiste i finansowe informacje – dodaje.

Według Finna, nowe laboratoria kryminalne Microsoftu wykorzystują nowatorskie techniki wywiadowcze i technologie sądowe, aby ustalić punkty wspólne dla różnych rodzajów fałszerstw i sposoby, jakie są wykorzystywane do rozprowadzania tego typu oprogramowania.

Finn dodaje również, że te techniki przyczyniły się do rozpracowania największego w historii zorganizowanego syndykatu fałszerzy oprogramowania, działającego w południowych Chinach. Konsorcjum to miało produkować sfałszowane oprogramowanie o wartości nawet 2 miliardów dolarów, wliczając w to pirackie kopie 19 różnych produktów Microsoftu, sprzedawanych w 11 językach, w 36 krajach na całym świecie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.