Prototyp tabletu Google'a z systemem Chrome OS

Tablet Google’a – czytnik e-booków z funkcjonalnością komputera

Google

Według dziennika New York Times, dyrektor generalny firmy Google, Eric Schmidt, opisał nowy tablet swoim przyjaciołom, podczas „imprezy” w Los Angeles. Urządzenie ma być bardzo rozbudowanym czytnikiem e-booków, który cechować się będzie funkcjonalnością komputera klasy PC. Zapewnić ma to obecność systemu operacyjnego Google Android, który według specjalistów ma ogromne szanse na owocną walkę z obecnym na rynku iPadem firmy Apple.

Z wcześniejszego filmiku, zamieszczonego na stronie projektu Chromium, możemy się dowiedzieć, że tablet Google’a wspierać będzie zarówno technologię multidotyku, jak również wielozadaniowość. Spodziewamy się także obecności wyświetlacza wykonanego w technologii OLED, zamiast LCD, która nie sprawdza się w czytnikach e-booków. Wcześniej prezentowane urządzenie, oparte jednak było na systemie Chrome OS, a dzisiaj już wiadomo, że tablet sprzedawany będzie z preinstalowanym systemem Android.

Można również przypuszczać, że użytkownik zyska dostęp do Android Marketplace, usługi rozwijającej się i konkurującej z App Store.

Na więcej szczegółów będziemy jednak musieli poczekać.