Będzie prostsza i tańsza wersja Windows Phone 7

Windows Phone 7 dla mniej zamożnych

Microsoft

Sudeep Bharati, dyrektor zespołu programistów w dziale Microsoft Visual Studio powiedział, że jego firma planuje wprowadzić na rynek budżetową wersję systemu Windows Phone 7, który miałby mniejsze wymagania sprzętowe, niż dotychczas przygotowywane wersje. Platforma będzie skierowana do krajów rozwijających się, takich jak na przykład Indie, z których pochodzi Bharati. System nie tylko będzie wymagał mniej kosztownego sprzętu, ale również będzie znacznie tańszy i prostszy w obsłudze. Smartfony, które będą sprzedawane z systemem Windows Phone 7 w jego obecnej wersji, wymagają między innym 5-megapikselowego aparatu, ekranu multidotykowego o rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz łączności Bluetooth i WiFi. To wszystko oczywiście musi kosztować.

Zakładanej specyfikacji sprzętu z uproszczonym Windows Phone 7 Bharati nie podał, jednak najprawdopodobniej system będzie pozwalał na stosowanie mniejszych ekranów o rozdzielczości 480 x 320 pikseli.

Nowy Windows Phone 7 dla krajów rozwijających się trafi na rynek w kilka miesięcy po planowanej premierze pełnej wersji platformy WP7, która przygotowywana jest na koniec 2010 roku.