Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Windows Phone 7 – mroczne sekrety

Redakcja tweakers.net dotarła do poufnego dokumentu Microsoftu na temat Windows Phone 7. Podobnie jak Android z usługami Google'a, system będzie zintegrowany z Windows Live.

Smartfony z systemem operacyjnym Windows Phone będą wymagały rejestracji w usłudze Windows Live i zaakceptowanie jej regulaminu (podobnej rzeczy wymaga Google Android). Telefon, podobnie jak desktopowe Windowsy, będzie musiał być również aktywowany przez Internet, by potwierdzić legalność oprogramowania – ma to ustrzec Microsoft przed instalowaniem pirackich kopii systemu na starszych, nieprzeznaczonych dla niego urządzeniach.

Aplikacje w telefonie będą mogły korzystać maksymalnie z jednego gigabajta pamięci. System będzie aktualizowany poprzez usługę podobną do Windows Update – jeżeli jakiś producent zdecyduje się uaktualnić sterownik do sprzętu, będzie musiał przesłać go do Microsoftu.

System nie będzie obsługiwał standardu Bluetooth 3.0. Będzie posiadał też duże ograniczenia dla producentów telefonów, co paradoksalnie, powinno cieszyć (bloatware), bowiem nie będzie można instalować więcej, jak sześć aplikacji, nieprzekraczających łącznie objętości 60 megabajtów. Zabronione będą również wersje demonstracyjne. Przypominamy, że tyczy się to wyłącznie producentów sprzętu – nie są to ograniczenia dla użytkownika.

Jak nietrudno się domyślić, domyślną wyszukiwarką w telefonie będzie Bing i… nie będzie można tego zmienić. Jedyna systemowa aplikacja, jaka umożliwi zmianę wyszukiwarki, to Mobile Internet Explorer. Zewnętrzni producenci aplikacji będą mieli wolną rękę.

Telefony będą działać na systemie plików Microsoft Unified Storage System, co oznacza, że użytkownik nie będzie musiał się przejmować gospodarowaniem pamięcią – karta pamięci i pamięć wewnętrzna będą traktowane jako jedność. Ale oznacza to również, że po wyjęciu karty pamięci urządzenie umożliwi wykonanie wyłącznie połączenia alarmowego.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.