Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Windows Phone 7 – mroczne sekrety

Microsoft Windows Phone 7

Smartfony z systemem operacyjnym Windows Phone będą wymagały rejestracji w usłudze Windows Live i zaakceptowanie jej regulaminu (podobnej rzeczy wymaga Google Android). Telefon, podobnie jak desktopowe Windowsy, będzie musiał być również aktywowany przez Internet, by potwierdzić legalność oprogramowania – ma to ustrzec Microsoft przed instalowaniem pirackich kopii systemu na starszych, nieprzeznaczonych dla niego urządzeniach.

Aplikacje w telefonie będą mogły korzystać maksymalnie z jednego gigabajta pamięci. System będzie aktualizowany poprzez usługę podobną do Windows Update – jeżeli jakiś producent zdecyduje się uaktualnić sterownik do sprzętu, będzie musiał przesłać go do Microsoftu.

Reklama

System nie będzie obsługiwał standardu Bluetooth 3.0. Będzie posiadał też duże ograniczenia dla producentów telefonów, co paradoksalnie, powinno cieszyć (bloatware), bowiem nie będzie można instalować więcej, jak sześć aplikacji, nieprzekraczających łącznie objętości 60 megabajtów. Zabronione będą również wersje demonstracyjne. Przypominamy, że tyczy się to wyłącznie producentów sprzętu – nie są to ograniczenia dla użytkownika.

Jak nietrudno się domyślić, domyślną wyszukiwarką w telefonie będzie Bing i… nie będzie można tego zmienić. Jedyna systemowa aplikacja, jaka umożliwi zmianę wyszukiwarki, to Mobile Internet Explorer. Zewnętrzni producenci aplikacji będą mieli wolną rękę.

Telefony będą działać na systemie plików Microsoft Unified Storage System, co oznacza, że użytkownik nie będzie musiał się przejmować gospodarowaniem pamięcią – karta pamięci i pamięć wewnętrzna będą traktowane jako jedność. Ale oznacza to również, że po wyjęciu karty pamięci urządzenie umożliwi wykonanie wyłącznie połączenia alarmowego.