Wyniki pierwszego półfinał IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters

Zespoły "Alef" z Gimnazjum Dwujęzycznego w Poznaniu oraz "MCR" z VII LO w Poznaniu zwyciężyły w pierwszym z 7 półfinałów DialNet Masters, który odbył się dzisiaj w Zielonej Górze.

Kolejne miejsca wśród gimnazjów zajęły drużyny: „Boski Tim” z Gimnazjum Dwujęzycznego w Poznaniu (2 miejsce) i „buszmeni” z Gimnazjum nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Gnieźnie (3 miejsce). Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się drużyna „killall -9” z Technikum Informatycznego SCI w Szczecinie, a na trzecim – „Szerszenie” z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Minutą ciszy rozpoczął się pierwszy półfinał naukowej olimpiady DialNet Masters, który odbył się dzisiaj w Zielonej Górze. O udział w Wielkim Finale rywalizowały zespoły, m.in. z Gniezna, Gryfina, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania, Zielonej Góry i Żar.

Olimpiada już po raz czwarty jest organizowana przez Telefonię DIALOG, przy merytorycznym wsparciu Politechniki Wrocławskiej, Programu CISCO Networking Academy, Google’a i Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Patronat honorowy nad olimpiadą objął Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Olimpiada DialNet Masters dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o Internecie i technologiach teleinformatycznych. Uczestnicy konkursu powinni orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem. Młodzież biorąca udział w turnieju rozwiązuje testy przygotowane przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej.

– Uczestnicy konkursu powinni orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem. Przebieg olimpiady to eliminacje wewnątrzszkolne, dwa  etapy testów on-line i przeprowadzane na żywo półfinały, tzw. Mecze Mastersów, organizowane w 7 miastach Polski, zwieńczone czerwcowym Wielkim Finałem we Wrocławiu – wyjaśnia Marcin Taraszczuk, koordynator DialNet Masters z Telefonii DIALOG.

Pierwszy półfinał odbył się dzisiaj w Zielonej Górze, kolejne zaplanowano w Lubinie (14 kwietnia), Bielsku-Białej (15 kwietnia), Krakowie (16 kwietnia), Bydgoszczy (20 kwietnia), Warszawie (21 kwietnia) i Lublinie (22 kwietnia).

Podczas meczów młodzież skupiona przy stanowiskach z komputerami podłączonymi do internetu wykona różnego rodzaju zadania, testy, konkurencje na czas itp. Półfinały wyłonią 42 najlepsze drużyny (21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych) z całej Polski, które 17 czerwca br. we Wrocławiu będą walczyć w Wielkim Finale olimpiady. Dodatkowo, w konkursie magazynu „Chip” wyłonione zostaną 2 zespoły. Zatem do finałowych rozgrywek przystąpią 44 drużyny najlepszych młodych internautów.

W 2010 r. olimpiada DialNet Masters wystartowała w nowej formule. Telefonia DIALOG po raz pierwszy do uczestnictwa w konkursie zaprosiła osoby z niepełnosprawnością.

– „Internet – przełam bariery!” – to idea tegorocznej edycji konkursu, który chce przezwyciężać wszelkie ograniczenia: mentalne, intelektualne, sprawnościowe i wiekowe. Nowością olimpiady – zgodnie z duchem integracji pokoleń – są także zespołowe szkolenia komputerowe dla osób starszych: „Surfuj z Seniorem”, zaplanowane na maj – mówi Anna Kwolek, koordynator DialNet Masters z Telefonii DIALOG.

Nagrody rzeczowe ufundowali: sieć salonów iSpot Apple Premium Reseller i Vobis. Olimpiadę wspierają także partnerzy medialni: ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, magazyny „Chip” i „Integracja” oraz portal www.niepelnosprawni.pl

Etapy IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters:
PÓŁFINAŁY

  • do 22 kwietnia 2010 r. – „Mecze Masterów” – 7 półfinałów ogólnopolskich na żywo w
    siedmiu miastach Polski

SZKOLENIA SENIORA

    • od 26 kwietnia do 31 maja 2010 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

WIELKI FINAŁ

  • 17 czerwca 2010 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo we Wrocławiu

NAGRODA GŁÓWNA
lipiec/sierpień 2010 r. – wycieczka do Szwajcarii (m.in. zwiedzanie CERNu i siedziby Google’a w Zurychu)

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.dialnetmasters.pl

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.