Wyniki szóstego półfinału IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters

Zespoły "Earl Grey" z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Siedlcach oraz "Spinacze" z Technikum Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie zwyciężyły w szóstym z 7 półfinałów DialNet Masters.

Kolejne miejsca wśród gimnazjów zajęły drużyny: „AltF4” z Gimnazjum w Kolnie (2 miejsce) i „STO Siedlce” ze Społecznego Gimnazjum w Siedlcach (3 miejsce).

Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Target” z Technikum Bohaterów Westerplatte w Radomiu, a na trzecim – „K-LAN 2.0” z I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach.

Olimpiada DialNet Masters dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o Internecie i technologiach teleinformatycznych. Uczestnicy konkursu znakomicie orientują się w bogatych zasobach sieci i w czasie zawodów rozwiązują różnorodne zadania związane z wirtualnym światem, przygotowane przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej.

Organizatorem turnieju już po raz czwarty jest Telefonia DIALOG a merytoryczny patronat nad olimpiadą objęła Politechnika Wrocławska. Patronat honorowy nad olimpiadą objął Urząd Komunikacji Elektronicznej. Uczestnicy DialNet Masters rywalizują o nagrodę główną – wycieczkę do Szwajcarii.

O udział w Wielkim Finale rywalizowały zespoły, m.in. z Białegostoku, Jedlińska, Mińska Mazowieckiego, Ostrołęki, Przasnysza, Radomia, Raszyna, Siedlec, Sokółki, Suwałk, Warszawy, Wyszkowa i Zambrowa.

Olimpiada już po raz czwarty jest organizowana przez Telefonię DIALOG, przy merytorycznym wsparciu Politechniki Wrocławskiej, Programu CISCO Networking Academy, Google’a i Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego.

– Przebieg olimpiady to eliminacje wewnątrzszkolne, dwa etapy testów on-line i przeprowadzane na żywo półfinały, tzw. Mecze Mastersów, organizowane w 7 miastach Polski, zwieńczone czerwcowym Wielkim Finałem we Wrocławiu – wyjaśnia Marcin Taraszczuk, koordynator DialNet Masters z Telefonii DIALOG.

Szósty półfinał odbył się dzisiaj w Warszawie, ostatni – siódmy – zaplanowano w Lublinie (22 kwietnia). Dotychczas odbyły się już półfinałowe rozgrywki w Zielonej Górze (13kwietnia), Lubinie (14 kwietnia), Bielsku-Białej (15 kwietnia), Krakowie (16 kwietnia) i Bydgoszczy (20.04). Łącznie we wszystkich półfinałach bierze udział 1120 uczestników, najlepszych młodych internautów.

Podczas meczów młodzież skupiona przy stanowiskach z komputerami podłączonymi do Internetu wykona różnego rodzaju zadania, testy, konkurencje na czas itp. Półfinały wyłonią 42 najlepsze drużyny (21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych) z całej Polski, które

17 czerwca br. we Wrocławiu będą walczyć w Wielkim Finale olimpiady. Dodatkowo, w konkursie magazynu „Chip” wyłonione zostaną 2 zespoły. Zatem do finałowych rozgrywek przystąpią 44 drużyny najlepszych młodych internautów.

W 2010 r. olimpiada DialNet Masters wystartowała w nowej formule. Telefonia DIALOG po raz pierwszy do uczestnictwa w konkursie zaprosiła osoby z niepełnosprawnością.

– „Internet – przełam bariery!” – to idea tegorocznej edycji konkursu, który chce przezwyciężać wszelkie ograniczenia: mentalne, intelektualne, sprawnościowe i wiekowe. Nowością olimpiady – zgodnie z duchem integracji pokoleń – są także zespołowe szkolenia komputerowe dla osób starszych: „Surfuj z Seniorem”, zaplanowane na maj – mówi Anna Kwolek, koordynator DialNet Masters z Telefonii DIALOG.

Nagrody rzeczowe ufundowali: sieć salonów iSpot Apple Premium Reseller i Vobis. Olimpiadę wspierają także partnerzy medialni: ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, magazyny „Chip” i „Integracja” oraz portal www.niepelnosprawni.pl

Etapy IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters:
PÓŁFINAŁY

  • do 22 kwietnia 2010 r. – „Mecze Masterów” – 7 półfinałów ogólnopolskich na żywo w
    siedmiu miastach Polski

SZKOLENIA SENIORA

    • od 26 kwietnia do 31 maja 2010 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

WIELKI FINAŁ

  • 17 czerwca 2010 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo we Wrocławiu

NAGRODA GŁÓWNA
lipiec/sierpień 2010 r. – wycieczka do Szwajcarii (m.in. zwiedzanie CERNu i siedziby Google’a w Zurychu)

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.