HP jest wciąż największym producentem komputerów PC

Wzrost sprzedaży Pecetów o 24 procent

W swoim kwartalnym raporcie, firma IDC informuje nas o tym, że sprzedaż komputerów klasy PC w pierwszym kwartale 2010 roku osiągnęła liczbę 79,1 miliona egzemplarzy.

Z opublikowanego raportu IDC Worldwide Quarterly PC Tracker wynika, że w pierwszych trzech miesiącach 2010 roku, na całym świecie sprzedano łącznie 79,1 miliona komputerów klasy PC, co daje wzrost o 24,2 procent w stosunku do pierwszego kwartału 2009 roku. Oczywiście wyniki te nie są zbyt zaskakujące, bowiem tamten okres w zeszłym roku stał pod znakiem globalnego kryzysu finansowego, a dziś ten kryzys już ustępuje. Lepiej sprzedają się zarówno desktopy, jak również mobilne maszyny, jednak ta ostatnia kategoria jest zdecydowanym motorem napędowym klasy PC.

W pierwszym kwartale 2010 roku wciąż największym producentem komputerów było HP, które sprzedało 15,6 miliona egzemplarzy, co daje udział w rynku na poziomie 19,7 procent. Przewaga jest jednak coraz mniejsza, a po piętach depcze już Acer z 13,6-procentowym udziałem w rynku i całą masą nowych notebooków, opartych na platformie Calpella. Dell zajmuje ostatnie miejsce na pudle, ale traci do Acera zaledwie 0,1 procent udziału w rynku.

Kolejne dwa miejsca wśród największych producentów komputerów klasy PC zajęły Lenovo (8,8 procent) oraz Toshiba (5,8 procent).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.