W wirtualnej maszynie XP skaner działa również na komputerze z Windows.

Zmuszamy skaner do pracy w Windows 7

Po przesiadce z XP na Windows 7 wszystko jest w porządku, ale nasz stary, dobry skaner HP nie obsługuje nowego systemu operacyjnego.

Aby uporać się z tym problemem, po prostu wykorzystamy tryb XP naszego systemu Windows 7. Będzie to jednak możliwe tylko pod warunkiem, że mamy wersję Professional, Ultimate lub Enterprise. Oprócz tego nasz procesor musi obsługiwać technologię wirtualizacji. Jeśli nie jesteśmy tego pewni, powinniśmy bezpośrednio ze strony Microsoftu uruchomić program havdetectiontool.exe. Prawdopodobnie najszybciej wyszukamy go, wpisując nazwę programu do okna przeglądarki. Pod adresem www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx znajdziemy instrukcję i jeszcze dwa narzędzia, które będą potrzebne do zintegrowania naszego wirtualnego XP z Windows 7. Do ściągnięcia jest ponad 500 MB danych, więc chwilę to potrwa.

Teraz zgodnie z instrukcją instalujemy pakiety. Jeśli wszystko poszło dobrze, zobaczymy Windows XP w oknie Windows 7.

Wszystko jest proste: na skraju ekranu u góry ujrzymy kartę portu USB, gdzie wybieramy port, który zostanie przypisany do XP. Po podłączeniu skanera zmieni się widok w »Udostępnij, aby później móc rozłączyć połączenie«. Teraz instalujemy sterownik XP do skanera. Ponieważ dyski i sieć są dostępne dla obu napędów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekazać nasze skany do Windows 7.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.