Przełożenie strony w Eee Tablet trwa zaledwie 0,1 sekundy

Computex 2010: Eee Tablet, czyli tablet z bardzo czułym ekranem

Obok pełnoprawnego tabletu, Asus prezentuje na targach Computex również czytnik e-booków z monochromatycznym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 2450 dpi.

Jak już zdążyliśmy się dowiedzieć, Eee Pad to pełnoprawny tablet z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem. Asus ma w zanadrzu jednak jeszcze jedno urządzenie stworzone do rysowania, tworzenia, czytania czy pisania – Eee Tablet. Na targach Computex tajwański producent prezentuje zatem nowy tablet z monochromatycznym, dotykowym ekranem LCD TFT bez podświetlenia, który oferuje 64 odcienie szarości oraz rozdzielczość 2450 dpi, dzięki czemu użytkownik będzie miał wrażenie pisania po zwykłym papierze. Asus twierdzi, że jest to najdokładniejsze i najbardziej czułe urządzenie tego typu na świecie.

Eee Tablet pozwoli nie tylko na wprowadzanie tekstu, czytanie e-booków i szkicowanie, ale również posiada wbudowany notatnik, dzięki któremu można będzie przechowywać, sortować, tagować i przypisywać komentarze do swoich notatek.

Urządzenie wyposażono także w gniazdo kart pamięci microSD oraz 2-megapikselowy aparat fotograficzny, która umożliwi robienie zdjęć książkom, do których następnie można dodawać własne komentarze oraz zsynchronizować z PC-tem za pomocą kabelka USB.

Czas pracy na baterii jest również mocną stroną tabletu Asusa, bowiem wynosi 10 godzin po jednym ładowaniu. Oczywiście, to nie to samo, co papier elektroniczny, ale 10 godzin pracy powinno wystarczyć nawet studentom zaocznym.

Asus Eee Tablet powinien zadebiutować na rynku we wrześniu 2010 roku, a jego cena będzie mieścić się w przedziale 200 – 300 dolarów. W Polsce zatem urządzenie kosztować będzie co najmniej 700 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.