Rok 2010 należy do Marka Zuckerberga

Dyrektor Facebooka sypie głowę popiołem, dyrektor Microsoftu chwali dyrektora Facebooka

Mark Zuckerberg, młodociany dyrektor Facebooka, przyznał, że jego firma popełniła wiele błędów jeśli chodzi o ochronę prywatności. Dziś zostanie wdrożony nowy moduł do jej zarządzania.

Dziś Facebook zaczyna wdrażanie uproszczonego menu do zarządzania prywatnością, które pozbędzie się ponad stu opcji na rzecz bardziej intuicyjnego (zdaniem administracji Facebooka), uproszczonego menadżera. To reakcja na krytykę ze strony polityków i użytkowników, którzy coraz częściej wyrażają obawy, czy ten największy na świecie portal społecznościowy odpowiednio chroni ich dane.

Sam Mark Zuckerberg przyznał, że portal, mimo swoich starań, rozwinął się w złym kierunku, jeśli chodzi o mechanizmy prywatności. Ta wypowiedź zrobiła wrażenie nawet na samym Steve’ie Ballmerze. – Źli goście to źli goście, jasne? Ale są też goście, którzy chcą wdrażać innowacje i robić ciekawe rzeczy w najbardziej złożonych mechanizmach. To jest trudne. Mark należy do dobrych gości. Czy mają jakieś problemy? Jasne, całą masę, możecie z nimi o tym porozmawiać. Twórcy Facebooka starają się uczynić komunikację i zarządzanie prywatnością sztuką i tak to u nich działa. A jeśli ludzie nie chcą się bawić w ich piaskownicy, to już ich sprawa – komentuje dyrektor Microsoftu.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.