Najbardziej aktywnie w sieci osoby są w wieku 18-24 lat, podczas gdy pozostali wolą wykorzystywać już istniejące zasoby

Gadżety uszczęśliwiają ludzi

Jak wynika z globalnego badania British Computer Society, technologia i gadżety potrafią uszczęśliwić ludzi - a kobiety nawet bardziej niż mężczyzn, wbrew popularnym stereotypom.

Według przeprowadzonych przez British Computer Society ogólnoświatowych badań, technologie i gadżety czynią ludzi szczęśliwszymi. – To proste, ludzie z dostępem do nowych technologii są bardziej zadowoleni ze swojego życia, nawet jeśli te nowe technologie kosztują ich czasem ciężkie pieniądze – powiedział autor badania, Michael Willmott. – Nasza analiza sugeruje, że IT ma duży wpływ na ludzkie życie, poprzez zwiększanie poczucia wolności i kontroli nad własnym życiem, co ma pozytywny skutek na samopoczucie i, generalnie, szczęście – dodał.

Kolejnym wnioskiem, jaki wyciągnąć można z wyników badania jest fakt, że to kobiety z niższym wykształceniem i mniejszymi zarobkami, czerpią najwięcej radości z korzystania z gadżetów i nowych technologii. Ponadto kobiety z krajów rozwijających się czerpią więcej radości z IT, niż kobiety w krajach już rozwiniętych.

Raport o oryginalnej nazwie „The Information Dividend: Can IT make you happier?” opiera się na ogólnoświatowym badaniu, zawierającym odpowiedzi z ponad 35 tysięcy ludzi na całym świecie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.