Stworzenie multimedialnej sieci domowej nie jest zadaniem trudnym

Jak zbudować multimedialną sieć domową?

Jak stworzyć domową sieć z wykorzystaniem telewizora, komputera, routera, dysku sieciowego oraz odtwarzacza multimedialnego?

W salonie stoi sporej wielkości plazma czy LCD, a komputer z multimedialną biblioteką w drugim pokoju. Wpadają znajomi i chcemy im pokazać na dużym ekranie film i zdjęcia z wakacji, a potem posłuchać muzyki. Jak to zrobić szybko bez przenoszenia komputera lub gromadzenia przyjaciół w małym pomieszczeniu przed niewielkim monitorem?

Zacznijmy od komputera i jego multimedialnych zasobów. Na dyskach naszych komputerów przechowujemy ogromną ilość plików z muzyką, zdjęciami, filmami, dokumentami osobistymi a czasem i firmowymi. W domu pewnie jest więcej niż jeden komputer, i każdy z domowników na swój sposób archiwizuje najcenniejsze dla niego pliki. Można ten proces jednak udoskonalić i sprawić, że nasze dane będą bezpieczniejsze. Wystarczy zaopatrzyć się w dysk sieciowy (np. serii MyBook World Edition), podpiąć do routera i domowa sieć komputerowa gotowa. Wystarczy jeszcze skonfigurować ją zgodnie z instrukcją producenta i zaplanować jak i kiedy dysk ma tworzyć awaryjną kopię ważnych danych ze wszystkich domowych komputerów.

Dodatkową zaletą dysku WD My Book z serii World Edition jest program MioNet, który oferuje usługę zdalnego dostępu do zawartości napędu za pośrednictwem Internetu. Teraz będąc w dowolnym miejscu na świecie, masz dostęp do danych zgromadzonych na dysku sieciowym, nawet gdy komputer w domu jest wyłączony. Jeśli jesteś posiadaczem iPhone’a, za pośrednictwem aplikacji WD Photos i konta w MioNet możesz wyświetlać także na telefonie zgromadzone na dysku zdjęcia.

Kolejnym krokiem jest podłączenie odtwarzacza multimedialnego z dostępem do sieci (np. WD TV Live HD Media Player) lub konsolę do gier (np. Xbox 360 lub Playstation 3) do telewizora oraz do routera (także bezprzewodowo), i już na dużym ekranie telewizora można przeglądać cała zawartość dysku sieciowego i to w rozdzielczości Full-HD 1080p. Odtwarzacz WD TV Live HD pozwala także przeglądać na ekranie TV zawartość stron typu YouTube czy Flickr oraz posłuchać jednej z tysiąca rozgłośni przez sieć Live 365.

Menu ekranowe pozwala centralnie zarządzać wszystkimi dostępnymi mediami domowników w jednym eleganckim i łatwym w nawigacji interfejsie. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest możliwość oglądania filmów i zdjęć z dowolnego urządzenia z interfejsem USB, także takich jak kamera wideo czy aparat cyfrowy. WD TV Live odtwarza większość najpopularniejszych formatów plików bez potrzeby ich konwersji.

Dysk WD My Book World Edition w wersji o pojemności 1 TB kosztuje około 600 złotych, natomiast odtwarzacz WD TV Live HD Media Player jest dostępny za około 350 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.