Stworzenie multimedialnej sieci domowej nie jest zadaniem trudnym

Jak zbudować multimedialną sieć domową?

Jak stworzyć domową sieć z wykorzystaniem telewizora, komputera, routera, dysku sieciowego oraz odtwarzacza multimedialnego?

W salonie stoi sporej wielkości plazma czy LCD, a komputer z multimedialną biblioteką w drugim pokoju. Wpadają znajomi i chcemy im pokazać na dużym ekranie film i zdjęcia z wakacji, a potem posłuchać muzyki. Jak to zrobić szybko bez przenoszenia komputera lub gromadzenia przyjaciół w małym pomieszczeniu przed niewielkim monitorem?

Zacznijmy od komputera i jego multimedialnych zasobów. Na dyskach naszych komputerów przechowujemy ogromną ilość plików z muzyką, zdjęciami, filmami, dokumentami osobistymi a czasem i firmowymi. W domu pewnie jest więcej niż jeden komputer, i każdy z domowników na swój sposób archiwizuje najcenniejsze dla niego pliki. Można ten proces jednak udoskonalić i sprawić, że nasze dane będą bezpieczniejsze. Wystarczy zaopatrzyć się w dysk sieciowy (np. serii MyBook World Edition), podpiąć do routera i domowa sieć komputerowa gotowa. Wystarczy jeszcze skonfigurować ją zgodnie z instrukcją producenta i zaplanować jak i kiedy dysk ma tworzyć awaryjną kopię ważnych danych ze wszystkich domowych komputerów.

Dodatkową zaletą dysku WD My Book z serii World Edition jest program MioNet, który oferuje usługę zdalnego dostępu do zawartości napędu za pośrednictwem Internetu. Teraz będąc w dowolnym miejscu na świecie, masz dostęp do danych zgromadzonych na dysku sieciowym, nawet gdy komputer w domu jest wyłączony. Jeśli jesteś posiadaczem iPhone’a, za pośrednictwem aplikacji WD Photos i konta w MioNet możesz wyświetlać także na telefonie zgromadzone na dysku zdjęcia.

Kolejnym krokiem jest podłączenie odtwarzacza multimedialnego z dostępem do sieci (np. WD TV Live HD Media Player) lub konsolę do gier (np. Xbox 360 lub Playstation 3) do telewizora oraz do routera (także bezprzewodowo), i już na dużym ekranie telewizora można przeglądać cała zawartość dysku sieciowego i to w rozdzielczości Full-HD 1080p. Odtwarzacz WD TV Live HD pozwala także przeglądać na ekranie TV zawartość stron typu YouTube czy Flickr oraz posłuchać jednej z tysiąca rozgłośni przez sieć Live 365.

Menu ekranowe pozwala centralnie zarządzać wszystkimi dostępnymi mediami domowników w jednym eleganckim i łatwym w nawigacji interfejsie. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest możliwość oglądania filmów i zdjęć z dowolnego urządzenia z interfejsem USB, także takich jak kamera wideo czy aparat cyfrowy. WD TV Live odtwarza większość najpopularniejszych formatów plików bez potrzeby ich konwersji.

Dysk WD My Book World Edition w wersji o pojemności 1 TB kosztuje około 600 złotych, natomiast odtwarzacz WD TV Live HD Media Player jest dostępny za około 350 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.