Kino domowe dla leniwych

Dzięki technologii Unify system pokazuje nam na ekranie telewizora kolejne kroki, które powinniśmy wykonać. Proste komendy prowadzą przez proces podłączenia i konfiguracji każdego źródła, np. odtwarzacza Blu-ray lub konsoli do gier wideo. System Lifestyle sugeruje odpowiedni kabel do podłączenia, a porty sprawdzają, czy podłączenie jest wykonane prawidłowo, potwierdzają także, czy cały proces zakończył się sukcesem.

Nowe systemy Lifestyle V-Class i T-Class umożliwiają podłączenie do sześciu źródeł sygnału HD (High Definition). Pilot Lifestyle może współpracować praktycznie ze wszystkimi urządzeniami rozrywki domowej, w tym z odtwarzaczami Blu-ray, odbiornikami telewizji kablowej lub satelitarnej, a także cyfrowymi urządzeniami muzycznymi. Ma również obsługiwać produkty, które dopiero w przyszłości pojawią się na rynku. W odróżnieniu od tradycyjnych sposobów programowania pilotów uniwersalnych, nie musimy wprowadzać kodów dostępu. Wystarczy po prostu nakierować pilot dowolnego odtwarzacza multimedialnego w kierunku konsoli systemu Lifestyle, a następnie wykonywać proste instrukcje wyświetlane na ekranie telewizora. Naciśnięcie kilku przycisków pilota spowoduje, że technologia Unify automatycznie zaprogramuje pilota Lifestyle do obsługi nowego źródła multimedialnego.

Technologia Unify ma potrafić w przystępny sposób wyświetlić wszystkie informacje na ekranie telewizora podłączonego do systemu Lifestyle firmy Bose. Niezrozumiałe i nieintuicyjne nazwy różnych źródeł sygnału, takie jak „Komponent 1”, „HDMI 3” lub „RGB 2” zostają zastąpione przez konkretne nazwy multimedialnych sprzętów, jak „odtwarzacz Blu-ray”, „Playstation” lub „telewizja kablowa”. Tuż po wyborze odpowiedniego źródła, jest ono gotowe do odtwarzania.

Nowe systemy Lifestyle serii V35, V25, T20 i T10 są wyposażone w autorskie technologie firmy Bose, w celu dostarczenia żywego, kinowego dźwięku surround z pięciu małych głośników i łatwego do ukrycia modułu Acoustimass. Tak przynajmniej twierdzi producent. System kalibracji dźwięku ADAPTiQ analizuje i dostosowuje dźwięk do rozmiaru i kształtu każdego pomieszczenia, zapewniając większą swobodę w rozmieszczeniu głośników.

Systemy LIFESTYLE z serii V-Class są wyposażone w głośniki Jewel Cube lub głośniki DIRECT / REFLECTING, wbudowany tuner radiowy AM / FM, stację dokującą dla odtwarzacza iPod oraz uniwersalny pilot zdalnego sterowania z dwuliniowym wyświetlaczem, pokazującym nazwę stacji radiowej lub tytuł odtwarzanego utworu. Dzięki temu podczas słuchania muzyki nie ma potrzeby dodatkowego uruchamiania odbiornika telewizyjnego.

Systemy Lifestyle z serii T-Class są wyposażone w głośniki DIRECT / REFLECTING lub Virtually Invisible i uniwersalnego pilota.

Wszystkie systemy zawierają konsolę do podłączenia źródeł i używają automatycznego systemu  skalowania wideo aż do najwyższej możliwej rozdzielczości telewizora czyli do 1080p przez port HDMI.

Systemy Lifestyle V35 i V25  firmy Bose dostępne są w cenach 17 999 PLN i 13 999 PLN. Nowy system Lifestyle T20 jest dostępny w cenie 9 999PLN a system Lifestyle T10 w cenie 7 999 PLN.