Samsung promuje swój mobilny system operacyjny konkursem dla programistów

Konkurs bada Cup, czyli Samsung łowi talenty

Samsung rzuca wyzwanie polskim twórcom aplikacji mobilnych. Pula bada Cup wyniesie 450 tysięcy złotych.

Już wkrótce na polski rynek wkroczy nowa generacja smartfonów działających w oparciu o autorską platformę Samsung bada oraz sklep z aplikacjami Samsung Apps. Z okazji tej potrójnej premiery Samsung rozpoczyna bada Cup – konkurs, w którym mogą wziąć udział programiści i twórcy aplikacji mobilnych z całej Polski.

Wszyscy z nich, którzy zdecydują się przyłączyć do akcji, będą mogli pokazać swoje możliwości tworząc aplikację w jednej z czterech kategorii: Społeczności, Gry, Informacja i rozrywka oraz Narzędzia. Jest o co walczyć, pula nagród wyniesie bowiem aż 450 tys. złotych. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 30 lipca, a już w sierpniu 2010 poznamy nazwiska 21 najlepszych polskich twórców aplikacji mobilnych. bada Cup jest częścią ogólnoświatowej akcji – bada Developer Challenge, z całkowitą pulą nagród 2,7 mln $.

Zasady bada Cup

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 30 lipca. Przesyłać je można za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.bada.samsung.pl. Po rejestracji, w serwisie można również pobrać SDK – zestaw narzędzi niezbędnych do stworzenia aplikacji, oraz skorzystać z poświęconego konkursowi forum. Jury oceniające prace będzie premiowało przede wszystkim innowacyjność i niepowtarzalność koncepcji stojącej za projektem aplikacji. Duże znaczenie będą również miały takie cechy jak: komercyjny potencjał, funkcjonalność, walory użytkowe oraz estetyczne projektu.

Jury konkursu wyłoni dziewięć najlepszych prac. Twórca zwycięskiej aplikacji otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych. Autorzy, których prace uplasują się na miejscach od 2 do 4, wygrają po 50 tys. złotych. Natomiast zdobywcy czterech kolejnych miejsc otrzymają po 30 tys. złotych. Wszyscy laureaci otrzymają smartfony Samsung Wave.

Dodatkowo, w każdej kategorii Jury wybierze i nagrodzi po trzy najlepsze aplikacje. Autorzy najlepszych prac będą premiowali nagrodą 5 tys. za zajęcie I miejsca, 3 tys. złotych za II miejsce oraz 1 tys. złotych za III. Każdy z nich otrzyma również smartfon Samsung Wave.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.