Internetowa rewolucja sięgnęła także kościoła

Kościół będzie rekrutować przez Facebooka

Jeden z francuskich Kościołów Katolickich postanowił rekrutować nowych księży poprzez serwisy społecznościowe, aby zachęcić młodsze osoby do czynnego duchowieństwa.

Jeden z katolickich Kościołów we Francji uruchomił swoją własną stronę w serwisie Facebook, poprzez którą chce zachęcać młodych użytkowników do wstąpienia do wspólnoty katolickiej. Kościół musi chwytać się nowoczesnych rozwiązań, w tym właśnie Internetu, bowiem ostatnie skandale z udziałem księży mocno nadwyrężyły reputację Kościoła, a co za tym idzie obniżyły ochotę młodych ludzi na wstąpienie do wspólnoty. Otworzenie własnej strony na Facebooku jest częścią nowej kampanii, która na celu ma pokazanie nowoczesnej strony Kościoła i dotarcie do osób młodego pokolenia.

We Francji w tej chwili służbę Bożą pełni 24 tysiące księży, podczas gdy w roku 1975 francuski Kościół liczył 42 tysiące księży. Kościół wydaje więc 250 tysięcy euro na kampanie rekrutacyjne, w tym również na reklamy internetowe. Witryna na Facebooku jest akurat darmowe, a w ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania, zyskała już 1200 fanów.

Kościół w tej chwili otrzymuje po 100 e-maili dziennie w odpowiedzi na ostatnie działania w Internecie. Niemal wszystkie są pozytywne.

Czytaj tez: W sieci wiary, czyli Kościół on-line

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.