Interaktywna okładka CHIP-a

CHIP – pierwszy w Polsce magazyn z interaktywną okładką

Miesięcznik CHIP przygotował pierwszą aktywną okładkę. To pierwszy w Polsce magazyn komputerowy, który wykorzystał na okładce technologię Rozszerzonej Rzeczywistości (ang. Augmented Reality).

Magazyn trafi do sprzedaży 12 maja i będzie można go rozpoznać po charakterystycznym białym „C” na tle czarnego kwadratu. Grafika nawiązuje do markerów, z którymi kojarzona jest wykorzystana technologia.

Żeby móc przekonać się o niezwykłych właściwościach okładki, potrzebny jest komputer wyposażony w kamerkę internetową. Na płycie dołączonej do magazynu została zamieszczona specjalna aplikacja. Po jej uruchomieniu i pokazaniu magazynu do kamerki, okładka na ekranie zaczyna się animować, a po chwili pojawiają się dwa „przyciski”. „Dotknięcie ich” (czyli zasłonienie dłonią) uruchamia dwa krótkie klipy wideo.

Poza samą okładką w numerze znalazł się artykuł o technologii 3D, który wzbogacono o trójwymiarową grafikę, możliwą do obejrzenia właśnie dzięki zastosowanej przez CHIP technologii AR.

Technologia Rozszerzonej Rzeczywistości

Augmented Reality to technologia, która łączy w czasie rzeczywistym obraz z kamery z wirtualnymi obiektami generowanymi przez komputer. Aplikacja wykorzystana przez miesięcznik CHIP została przygotowana przez firmę Illusion Garage. Illusion Garage to polska firma, która tworzy własny silnik dla technologii Augmented Reality. Jej oprogramowanie pozwala na wykorzystanie technologii nie tylko na okładce magazynu, ale także w marketingu i w urządzeniach użytkowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.