Negatyw – otwarty wykład z Witoldem Kanickim w Warszawskiej Szkole Fotografii

Zajęcia poprowadzi Witold Kanicki, wykładowca m. in. Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Udział w zajęciach bezpłatny.

Tematem najbliższego wykładu w WSFoto będzie historia fotografii, widziana przez pryzmat negatywu. Podczas zajęć słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z historią wykorzystania uwielbianego przez międzywojenną awangardę negatywu w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem symboliki fotografii odwróconych tonalnie.

Sobotni wykład poprowadzi Witold Kanicki – doktorant oraz wykładowca w Katedrze Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i WSFoto. Specjalizuje się w zagadnieniach historii i teorii fotografii. Jego bliska ukończenia dysertacja doktorska dotyczy obrazu negatywowego i sposobów jego funkcjonowania w sztuce nowoczesnej. Poza fotografią w obszarze jego zainteresowań badawczych znajduje się sztuka współczesna, a także teoria artystyczna. Jest członkiem redakcji kwartalnika „Fotografia” oraz „Artluk”. W jego dorobku jest obecnie ponad 30 publikacji naukowych i krytycznych. Wielokrotnie podejmował współpracę z galeriami i instytucjami kulturalnymi, pisząc wstępy do katalogów, bądź też uczestnicząc w przeglądach portfolio.

Wykład otwarty pt. „Negatyw – zapomniany pośrednik czy ukończony obraz” odbędzie się 8 maja o godz. 19.30 w Warszawskiej Szkole Fotografii przy ul. Łazienkowskiej 14.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.