Nokia N8 - ostatni smartfon z serii N, oparty na systemie Symbian

Nokia N8 będzie demonem prędkości?

Nowy, flagowy smartfon Nokii ma być ultrawydajny. Według pierwszych, nieoficjalnych testów, ma oferować 180-procentowy wzrost wydajności w stosunku do modelu N97.

Zaprezentowana pod koniec kwietnia 2010 roku Nokia N8, która na rynku powinna pojawić się w okolicach sierpnia, będzie aż o 180 procent wydajniejsza od swojej starszej, wysłużonej już koleżanki – N97. Tak przynajmniej wynika z pierwszych, nieoficjalnych testów nowego, flagowego smartfona fińskiego producenta, których przeprowadzeniem zajął się serwis Finesfones.

W Sieci swojego czasu pojawiały się spekulacje, że procesor z taktowaniem 680 MHz może okazać się zbyt słaby dla nowego systemu operacyjnego Symbian^3, ale jak pokazują testy, nic takiego raczej nie będzie mieć miejsca, przynajmniej w porównaniu ze smartfonami, opartymi na systemie Symbian poprzedniej generacji. Tu bowiem zanotowano przeszło 180-procentowy wzrost wydajności, w stosunku do Nokii N97, ale również o 54 procent większą wydajność, w porównaniu ze smartfonem Samsung Omnia HD.

Co więcej, nowy smartfon Nokii ma również być demonem w kwestii trójwymiarowej grafiki – w aplikacji testującej FPC Bench uzyskał bowiem najwyższy możliwy wynik 60 klatek na sekundę w każdej kategorii.

Teraz czekamy tylko na rynkową premierę Nokii N8.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.