GeForce GTX 480 - dotychczas najbardziej high-endowa karta graficzna Nvidii

Nvidia sprzedała setki tysięcy kart z procesorem Fermi

Jen-Hsun Huang, dyrektor generalny Nvidii, twierdzi, że obóz zielonych sprzedał już setki tysięcy kart graficznych, opartych na procesorze Fermi. Pytanie tylko - gdzie?

Według dyrektora generalnego firmy Nvidia, na całym świecie sprzedano już setki tysięcy kart graficznych z procesorem GF100 na pokładzie. Jen-Hsun Huang pochwalił się tym faktem ze swoimi rozmówcami podczas konferencji telefonicznej. CEO zielonych powiedział również, że Nvidia bije rekordy dochodu, pochodzącego ze sprzedaży rozwiązań z rodziny Tesla, a także, że linia kart dla profesjonalistów Quadro również nieźle sobie radzi na rynku.

W te dwie ostatnie informacje nieco łatwiej uwierzyć, niż w to, że karty graficzne GeForce GTX 470 i 480 sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy, biorąc pod uwagę ich nikłą dostępność na rynkach na całym świecie. Co prawda w ostatnich kilku dniach Nvidia znacznie wzmocniła tempo wprowadzania na kolejne rynki swoich nowych kart, w tym również w Polsce, jednak nie cieszyły się one do tej pory zbyt dużą popularnością.

W tej chwili w ofercie Nvidii znajdują się trzy produkty oparte na procesorze Fermi – GeForce GTX 470 i GTX 480 oraz Tesla C2050. W tym miejscu przypomnijmy również, że AMD sprzedało już ponad 6 milionów kart graficznych z obsługą DirectX 11.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.