Apple szykuje iMaca z wyświetlaczem o dotąd niespotykanej przekątnej ekranu

Panele LCD firmy LG zakazane na całym świecie?

Sprawa naruszenia patentu firmy AU Optronics przez koreańską firmę LG Display może znacząco odbić się na sprzedaży i importowaniu paneli LCD tej drugiej na całym świecie.

Kiedy w sądzie spotyka się dwóch największych producentów sprzętu, nie może wyniknąć z tego nic dobrego. Tak jest w tym przypadku, jako że tajwańska firma AU Optronics chce zakazać importowania i sprzedaży paneli LCD firmy LG Display na całym świecie. Powodem jest rzekome naruszenie patentu przez koreańskiego producenta, który dostarcza swoje matryce między innymi Apple’owi, kontrolując jedną czwartą całego rynku paneli LCD.

Firmy AU Optronics i LG Display toczą sądową wojnę już od przeszło 3,5 roku, czego powodem są patenty dotyczące materiałów i procesów używanych przy produkcji paneli LCD. Koniec tej wielowątkowej walki wydawał się bliski, jako że w zeszły piątek podano do wiadomości publicznej, iż LG nie może udowodnić swojemu konkurentowi naruszenie ich patentów.

W lutym tego roku, firma AUO zastosowała jednak powództwo wzajemne, pozywając LG o naruszenie patentu i… wygrała. W swoim 77 stronicowym werdykcie, sędzia Joseph J. Farnan Jr. stwierdził, że AU Optronics dostarczyło wystarczające dowody na pogwałcenie przez LG patentów, należących do AUO.

Teraz tajwański producent ostrzega konsumentów przed kupowaniem „nieautoryzowanych, naruszających patenty produktów firmy LG”. AUO domaga się więc zakazu sprzedaży i importowania paneli LCD firmy LG w wielu krajach na całym świecie. LG Display ma natomiast dwa wyjścia – albo będzie składać apelacje aż do skutku, albo zawrze umowę z AU Optronics, dzięki której nie będzie zmuszone do zakończenia sprzedaży swoich paneli.

Tak czy inaczej, stracą na tym konsumenci, bowiem albo ubędzie nam jeden producent oferujący panele w przystępnych cenach, albo ten sam producent podniesie ceny swoich paneli, aby móc spłacić dług wobec AUO.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.