Ultracinki laptop z procesorem 2010 Intel Core na pokładzie

Procesory 2010 Intel Core w ultracienkich notebookach

Intel wprowadza do sprzedaży nowe, niskonapięciowe procesory z rodziny 2010 Intel Core, które mają znaleźć zastosowanie w ultracienkich i lekkich notebookach.

Firma Intel Corporation wprowadziła dziś do sprzedaży nowe procesory, które rozszerzają gamę zastosowań wielokrotnie nagradzanej rodziny układów Intel Core na bardziej stylowe, ultracienkie laptopy — cieńsze niż 2,5 cm i ważące od 0,9 do 2,3 kg. Takie notebooki oferują wydajność, czas pracy na zasilaniu bateryjnym i opcje łączności, których potrzebują mobilni konsumenci. Procesory, oparte na 32-nanometrowej (nm) technologii produkcyjnej firmy Intel, są ponad 32 procent mniejsze i zapewniają ponad 32 procent wyższą wydajność lekkim, stylowym urządzeniom. Ograniczają też pobór mocy o ponad 15 procent, co przekłada się na wydłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

Procesory wyposażone w technologię Intel Turbo Boost automatycznie dostosowują wydajność do obciążenia, w razie potrzeby zapewniając użytkownikom natychmiastowy wzrost mocy. Technologia Intel Hyper-Threading dostępna w procesorach Core i7, Core i5 i Core i3 zapewnia szybkie reakcje systemu i ogranicza opóźnienia podczas jednoczesnego wykonywania wielu zadań.

Dzięki zintegrowanej grafice Intel HD procesory zapewniają czysty obraz, żywe kolory i płynne odtwarzanie wideo wysokiej rozdzielczości (HD) oraz dźwięku. Ponadto, zapowiedziany niedawno chipset Mobile Intel 5 Series zaprojektowany pod kątem laptopów ULV, zapewnia obsługę wielu opcji wideo i audio, ulepszone zabezpieczanie danych i komputera za sprawą technologii Intel Anti-Theft oraz niezawodną ochronę cyfrowych aktywów użytkownika.

Oczekuje się, że producenci laptopów, tacy jak Acer, Asus, Lenovo i MSI, zaoferują ponad 40 modeli laptopów w zróżnicowanych cenach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.