Aby tło diagramu nie zakrywało tabeli z danymi, usuńmy z niego wypełnienie.

Przejrzyste dane mimo diagramów

W arkuszu kalkulacyjnym zilustrowaliśmy dane diagramami. Teraz pusta powierzchnia diagramu przysłania dane swoim białym tłem.

Tło diagramu może być przezroczyste, wtedy tylko właściwy diagram będzie zasłaniał dane.

Najpierw tworzymy arkusz i wstawiamy odpowiedni diagram. Potem prawym przyciskiem myszy klikamy wolną powierzchnię białego tła diagramu. W Excelu 2007 z menu kontekstowego wybieramy polecenie „Formatuj obszar wykresu” oraz w lewym panelu kategorię »Wypełnienie«. Po prawej stronie klikamy opcję »Bez wypełnienia«. We wcześniejszych wersjach Excela z menu

kontekstowego wybieramy polecenie »Formatuj obszar wykresu« i aktywujemy kartę »Desenie«. Potem w panelu »Obszar « klikamy opcję »Brak«. Zatwierdzamy kliknięciem przycisku »OK«.

Zmienione ustawienie będzie skuteczne dopiero wtedy, kiedy przeniesiemy zaznaczenie z diagramu na inny element. W zależności od wersji programu Excel różnie wyświetla legendę diagramu. O ile w Excelu 2007 legenda automatycznie wyświetla się transparentnie, o tyle

we wcześniejszych wersjach standardowo ma ona białe tło. Podobnie jak w samym diagramie za pomocą znajdującego się w menu kontekstowym polecenia »Formatuj legendę« również jej wygląd możemy zdefiniować.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.