Oba modele PQI objęte są trzyletnią gwarancją producenta

Przenośne napędy SSD ze złączem USB 3.0

PQI

Podobnie jak Buffalo, firma PQI również wprowadza do swojej przenośny napęd SSD z interfejsem USB 3.0. Nośnik o nazwie S533-E wyposażony został w najnowsze złącze USB, które umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet 10 razy większą niż w przypadku standardu 2.0. Wspierany przez aplikację TurboFlash USB, najnowszy produkt PQI zapewnia transfer na poziomie do 236 MB/s podczas odczytu i do 86 MB/s przy zapisie. Dysk dostępny jest w stylowej, ciemnoczerwonej obudowie z aluminium oraz dwóch pojemnościach – 80 i 160 GB.

Drugi model o oznaczeniu S532-E jest natomiast elastycznym rozwiązaniem z antywstrząsową obudową, która zapewnia bardzo cichą pracę. Dysk może pracować zarówno jako napęd zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Istnieje możliwość szybkiego i łatwego wyciągnięcia dysku z obudowy, bez użycia narzędzi – wystarczy przesunąć jeden rygielek.

SSD – który posiada interfejs SATA II – można wtedy wykorzystać jako twardy dysk w laptopie lub komputerze stacjonarnym. Operacja taka nie powoduje utraty gwarancji. Z kolei dysk wyjęty z komputera możemy używać w obudowie jako przenośny. Pojemność S532-E to 40 GB.

S533-E o pojemności 80 GB kosztuje 1099 zł brutto, a 160 GB 2199 zł. Zakup S532-E to wydatek 499 zł. Dyski dostępne są w ofercie partnerów Konsorcjum FEN – autoryzowanego dealera PQI w Polsce.