Mac OS X Snow Leopard będzie działał wydajniej dzięki kompatybilności z OpenCL

Snow Leopard – premiera ważnej aktualizacji coraz bliżej

Druga wersja rozwojowa aktualizacji do Mac OS-a zaczęła fazę testów. Kompilacja 10F46 to kilka ważnych usprawnień i jedna, bardzo drobna wpadka.

Aktualizacja Mac OS-a do wersji 10.6.4 doczekała się drugiej wersji rozwojowej. Co zmieniło się od pierwszej bety? Przede wszystkim ciąg dalszy napraw usterek dotyczących protokołu SMB – poprawiono operacje na plikach. Usprawniono również obsługę pilotów zdalnego sterowania marki Apple. Usunięto też kilka usterek w obsłudze klawiatur i trackpadów podłączanych przez prt USB.

Jeżeli chodzi o aplikacje, to poprawiono błędy w obsłudze aplikacji Photoshop CS3 i Illustrator CS3. Usunięto też usterki przy odtwarzaniu filmów DVD w systemowym playerze. Rozwiązano również problemy z kompatybilnością niektórych aplikacji opartych na OpenGL a także poprawiono samo działanie akceleracji sprzętowej. Z kolei w iPhoto pozbyto się błędu przy renderowaniu niektórych obrazków w trybie pełnoekranowym. Wyeliminowano też drobne usterki z Kontroli rodzicielskiej i połączeniami z VPN-ami Cisco. Na sam koniec poprawiono stabilność narzędzia VoiceOver.

W aktualizacji istnieje też drobna usterka – aplikacje korzystające z czcionki HelveticaNeue.dfont mogą nie działać. Jest to jednak wersja beta, więc wybaczamy. Aktualizacja powinna trafić do użytkowników końcowych za miesiąc.

0
Źródło: World of Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.