Studentowi grozi 20 lat za odgadnięcie hasła Sary Palin

Studentowi grozi 20 lat pozbawienia wolności i 500 tysięcy dolarów grzywny za odgadnięcie hasła do konta Yahoo Sary Palin, kandydata na stanowisko wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych w 2008 roku.

David Kernell w 2008 roku, podczas kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, odgadł hasło do konta w serwisie Yahoo, należącego do Sary Palin – byłej pani gubernator stanu Alaska i kandydatce z ramienia Republikanów na stanowisko wiceprezydenta USA w minionych wyborach. Teraz czekają go nie lada kłopoty, bowiem grozi mu za to przestępstwo nawet 20 lat pozbawienia wolności oraz 500 tysięcy dolarów grzywny.

Przestępstwo, za które 20-letni wówczas Kernell został skazany, określa się mianem: nieautoryzowanego dostępu w celu uzyskania informacji z komputera oraz utrudnianie pracy wymiarowi sprawiedliwości. Całe szczęście dla Kernella, uniewinniono go od zarzutu oszustwa telekomunikacyjnego oraz odrzucono zarzut kradzieży tożsamości po rewizji procesu.

Kernell, do odgadnięcia hasła pani Palin, wykorzystał publicznie dostępne informacje, a konkretnie informację o tym, gdzie poznała swojego męża – bo właśnie ta miejscowość była hasłem byłej gubernator Alaski. W tym czasie, Palin była oskarżana o wykorzystywanie swojego prywatnego konta e-mailowego do celów rządowych. Kernell po uzyskaniu dostępu do jej konta, opublikował tego typu e-maile na stronie Wikileaks.

Z najnowszych informacji wynika jednak, że Kernell spędzi w więzieniu od 15 do 21 miesięcy i przyznany zostanie mu dozór kuratora.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.