Windows 7 na starcie musiał pokonać złą opinię, wyrobioną przez poprzednika

Według Ballmera, Vista była „stratą czasu”

Nie na co dzień słyszy się, jak dyrektor wielkiej firmy przyznaje się do zmarnowania czasu na swój produkt. Steve Ballmer jednak to zrobił, opowiadając o Windows Vista.

– Podjęliśmy się zbyt dużego dla nas zadania i w efekcie straciliśmy tysiące roboczogodzin przeznaczonych na innowacje – powiedział Steve Ballmer o powstawaniu systemu Vista. Systemu, który opracowywany był przez pięć lat i który miał zastąpić dopracowanego i stabilnego XP.

Vista okazała się lepszym systemem od XP, jednak miała wyjątkowego pecha na starcie. Duże opóźnienia w premierze, gigantyczne opóźnienia ze strony producentów sprzętu, którzy nie dostarczyli na czas sterowników a także obranie za cel nowych komputerów (przez co te starsze, ale najpopularniejsze na rynku nie radziły sobie z tym systemem) spowodowały, że system ten nie powtórzył sukcesu poprzednika. Dobiła go udana kampania reklamowa „Get a Mac” a także naklejki „Vista Capable”, które były umieszczane na sprzętach zbyt prostych, by sobie z Vistą poradzić.

Windows 7, na szczęście dla Microsoftu, zbiera jednak bardzo pochlebne recenzje, i w prasie, i od użytkowników.

0
Źródło: THINQ.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.