WePada już nie ma, jest WeTab – w obawie o zemstę Apple’a?

Neofonie zmienia nazwę swojego 11,6-calowego tabletu z procesorem Atom i systemem Android na WeTab, aby uniknąć dezorientacji klientów i... procesu ze strony Apple'a?

Nowy tablet firmy Neofonie jest już dostępny w przedsprzedaży w Niemczech, jednak nie pod swoją dotychczasową nazwą WePad, a nową nazwą WeTab. Producent w ten sposób chce odróżnić swój produkt od innych, podobnych urządzeń z „Padem” w nazwie – to wersja oficjalna. Nieoficjalnie natomiast Apple mogłoby interweniować, z uwagi na zbyt bliskie podobieństwo nazwy WePad do ich magicznego iPada. W końcu firma z Cupertino potrafiła pozwać australijską sieć supermarketów za umieszczenie jabłka w jej logu.

Tak więc WeTab jest 11,6-calowym tabletem z multidotykowym ekranem o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesorem Intel Atom N450 z taktowaniem 1,66 GHz, 16 lub 32 GB pamięci flash, 1,3-megapikselową kamerą, czytnikiem kart pamięci, akcelerometrem, dwoma portami USB, łącznością WiFi i Bluetooth 2.1 oraz opcjonalnie łącznością 3G i nawigacją GPS. Bateria ma zapewnić do 6 godzin ciągłej pracy.

Neofonie WeTab dostępny jest w dwóch wersjach – z 16 GB pamięci flash i łącznością WiFi za 449 euro (ponad 1800 zł) oraz 32 GB pamięci flash, WiFi, 3G, GPS-em, złączem HDMI i możliwością odtwarzania filmów Full HD za 569 euro (ponad 2300 złotych). Pierwsze dostawy tabletu zaplanowano na lipiec 2010 roku.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.