Zlikwidowano ponad sto tysięcy nielegalnych kopii AutoMapy

Piractwo

Badanie sieci przeprowadzone przez blue|mental wykazało  zdumiewająco wysoką popularność AutoMapy wśród piratów. W wyniku zaplanowanych i systematycznych działań, z samego tylko serwisu chomikuj.pl usunięto ponad 100 000 nielegalnych kopii oprogramowania nawigacyjnego AutoMapa. Według wstępnych analiz szacuje się, że działania blue|mental pozwoliły zredukować poziom piractwa AutoMapy w serwisie chomikuj.pl o 80%.

blue|mental realizuje projekty ochrony własności intelektualnej wielu marek, które skupiają się na skutecznym i efektywnym ograniczaniu nielegalnej dystrybucji kontentu cyfrowego w Internecie. W procesie realizacji strategii ochronnej marek, których prawa autorskie są łamane, poza bieżącym monitoringiem serwisu, ważnym elementem jest identyfikacja użytkowników, którzy świadomie bądź nieświadomie udostępniają takie oprogramowanie w swoich katalogach. – Zidentyfikowano już ponad 500 użytkowników serwisu chomikuj.pl, z których katalogów, po formalnym zgłoszeniu, zniknęły nielegalne kopie programów. Warto pamiętać, że korzystanie z pirackich kopii plików muzycznych, filmowych i oprogramowania jest przestępstwem, które niesie za sobą takie same skutki prawne jak każda kradzież mienia znacznej wartości – powiedział Krzysztof Bogucki z blue|mental.

blue|mental przewiduje, że w wyniku kampanii ochronnej, która potrwa na pewno do końca roku, rozpowszechnianie nielegalnych kopii wielu programów poprzez serwis chomikuj.pl zostanie skutecznie ograniczone.