Za pomocą freeware'owego Vista Thumbnail Sizer możemy zmienić wielkość okien podglądu na pasku zadań Visty.

Zmieniamy rozmiar podglądu na pasku zadań Visty

Po ustawieniu wskaźnika myszy nad przyciskiem otwartej aplikacji na pasku zadań Windows wyświetla miniaturowy podgląd okna programu. Trudno jednak odróżnić od siebie poszczególne okna danej aplikacji – do tego celu podgląd jest za mały.

Bezpłatne narzędzie Vista Thumbnail Sizer (dostępne na naszej płycie DVD) pozwala na dostosowanie rozmiaru podglądu okien znajdujących się na pasku zadań. Archiwum »AveThumbnailSizer. zip« zawiera warianty programu dla 32- i 64-bitowej wersji systemu.

Rozpakowujemy zarchiwizowany plik i w dowolnym, pasującym do naszego systemu miejscu zakładamy folder, np. na dysku »C:Programy«, i zmieniamy jego nazwę na »AveThumbnailSizer«. Dalsza instalacja nie jest konieczna, jednak możemy jeszcze utworzyć w menu Start skrót do pliku »AveThumbnailSizer«. Jeśli nie jesteśmy zalogowani w systemie jako administrator, będziemy musieli autoryzować otwarcie programu kliknięciem polecenia »Uruchom« w oknie ostrzeżenia.

W oknie »VistaThumbnailSizer« za pomocą suwaków »Max width« i »Max height« określamy maksymalną szerokość i wysokość okna podglądu. Ustawienia działają od razu i możemy je natychmiast przetestować bez konieczności zamykania narzędzia. Jeśli wolelibyśmy, aby zamiast błyskawicznego wyświetlania podglądu okien programów Windows otwierał je powoli, zaznaczmy opcję »Add fade-in animation«. Szybkość efektu można regulować suwakiem »Duration«. Wreszcie kliknięciem przycisku »Quit« zamykamy narzędzie. Co ważne, wprowadzone ustawienia zostaną zachowane do następnego uruchomienia Windows.

Wskazówka: aby uniknąć konfiguracji narzędzia po każdym uruchomieniu Windows, system operacyjny może uruchamiać narzędzie automatycznie. W oknie programu klikamy polecenie »Start AveVistaThumbnailSizer with Windows«. Do wywołania tego polecenia potrzebne są uprawnienia administratora.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.