Znamy wyniki konkursu Książka Audio Roku 2009

Książka Audio Roku 2009

W drugiej edycji konkursu Książka Audio Roku nominowano 40 tytułów, z takich kategorii jak literatura dla dzieci i młodzieży, kryminał i sensacja, literatura faktu i reportaże, beletrystyka i poradniki. Osobna kategoria to graficzne opracowanie publikacji. Oceniano tak różnorodne pozycje jak „Lolita” Vladimira Nabokova, „Margot” Michała Witkowskiego, której głosu użyczył sam autor, czy „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” Doroty Masłowskiej.

– Docenione przez jury publikacje to swoista elita na tym rynku. Z przyjemnością bierze się je do ręki, a z jeszcze większą słucha – ocenia Bartłomiej Roszkowski, szef NetPress Digital, spółki prowadzącej serwis www.Nexto.pl.

Lista zwycięzców w konkursie Książka Audio Roku 2009

 • Kategoria „dla dzieci i młodzieży” „Nosorożce w dorożce i inne wiersze” Ludwika Jerzego Kerna, w opracowaniu muzycznym Macieja Mulawy, w interpretacji Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszki Suchory (Wydawnictwo Akademia Rozwoju Wyobraźni BUKA)
 • Kategoria „kryminał i sensacja” „Komórka” Stephena Kinga, w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza (Albatros A. Kuryłowicz)
 • Kategoria „literatura faktu i reportaże” „Stuhrowie. Historie rodzinne” Jerzego Stuhra, w interpretacji Jerzego, Macieja i Marianny Stuhrów (Wydawnictwo Literackie)
 • Kategoria „literatura piękna” „Czytelniczka znakomita” Alana Bennetta, w interpretacji Anny Seniuk (Media Rodzina)
 • Kategoria „poradniki / inne” „Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu, a przebojowe kobiety robią karierę” Kate White,
  w interpretacji Magdaleny Korczyńskiej (Wydawnictwo MT Biznes)
 • W kategorii „oprawa graficzna” I miejsce: „Wroniec” Jacka Dukaja, w opracowaniu graficznym Jakuba Jabłońskiego (Wydawnictwo Literackie)
  II miejsce: „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke, w opracowaniu graficznym Piotra Rychela (grafika) i Jakuba Skurskiego (typografia) (Wydawnictwo Audio Liber)
 • Wybór internautów Nowością tegorocznej edycji było oddawanie głosów na audiobooki przez internautów.
  W tej kategorii zwyciężyły:
  I miejsce:
  „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke, w interpretacji Krzysztofa Tyńca (Wydawnictwo Audio Liber)
  II miejsce:
  „Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach” Wojciecha Widłaka, w interpretacji Jana Peszka i z muzyką zespołu Małe Instrumenty (Wydawnictwo Format)
  III miejsce:
  „Serce” Edmunda de Amicisa, w interpretacji Antoniego Rota (Wydawnictwo Promatek)

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News