OmniVision OV5647, identyczny układ jak model OV5640

5-megapikselowy czujnik z funkcją nagrywania filmów Full HD

Firma OmniVision zaprezentowała swój nowy układ typu System-on-Chip, który zawiera zarówno czujnik fotograficzny o rozdzielczości 5 Megapikseli, jak również układ przetwarzający obraz.

OmniVision OV5640 to najnowszy układ SOC o rozmiarze 1/4 cala, który nie tylko oferuje 5-megapikselowy czujnik fotograficzny, ale także niezbędny sprzęt do przetwarzania obrazu. Do tego jest na tyle mały, że bez problemu zmieści się w cienkich smartfonach – jego grubość to tylko nieco ponad 5 milimetrów. Czujnik potrafi natomiast rejestrować materiały filmowe w rozdzielczości 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę, lub w rozdzielczości 720p z prędkością nawet 60 fps-ów. Dodatkowo posiada wbudowaną stabilizację obrazu i pozwoli na automatyczną kontrolę ustawień, takich jak ekspozycja czy balans bieli.

Firma OmniVision już rozpoczęła rozsyłanie próbek do swoich na razie anonimowych partnerów, a masowa produkcja na większą skalę ma ruszyć gdzieś w drugiej połowie 2010 roku. Nie wiadomo zatem, czy możemy spodziewać się nowego czujnika już w iPhone’ie HD, który ma zostać zaprezentowany dzisiejszego wieczora, ale Apple jest regularnym klientem OmniVision. Odpowiedź poznamy dziś wieczorem.

Więcej informacji o nowym czujniku znajdziecie tutaj (link PDF).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.