Aktualizacja systemu z poziomu XP lub Visty w wersji OEM

Przy przesiadce z Windows XP na Windows 7 konieczna jest instalacja systemu na nowo, a więc zabezpieczamy nasze pliki i formatujemy dysk. Jednak podczas instalacji Windows 7 nie uznaje płyty Recovery CD Windows XP za dowód posiadania poprzedniej wersji systemu. Co zrobić?

Automatyczna aktualizacja systemu do Windows 7 jest możliwa tylko wówczas, kiedy podczas instalacji jest dostęp do innej partycji ze starym Windows XP lub dysponujemy pełnowartościową płytą instalacyjną Windows XP. W innym przypadku musimy uciec się do pewnego triku. Zacznijmy od zainstalowania Windows 7 na czystym dysku jako wersji testowej – bez podawania klucza rejestracyjnego. Musimy przy tym uniemożliwić przeprowadzenie rejestracji przez Internet – najlepiej po prostu nie podłączajmy komputera do Sieci. Po uruchomieniu Windows 7 zmienimy klucz Rejestru zawierający potwierdzenie, że został on zainstalowany na poprzedniej wersji systemu. W tym celu w oknie wyszukiwania menu Start wpiszmy „regedit” i naciśnijmy [Enter]. Zatwierdźmy komunikat ostrzegawczy, a następnie przejdźmy do klucza „HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\OOBE”. W prawej części okna dwukrotnie kliknijmy pozycję „MediabootInstall” i zmieńmy wartość DWORD na „0”, a następnie zatwierdźmy zmianę, klikając przycisk „OK”. Zamknijmy edytor Rejestru.

Musimy jeszcze przywrócić początkowy stan aktywacji. W polu wyszukiwania menu Start wpiszmy „cmd”, kliknijmy prawym przyciskiem myszy wyświetlony element „cmd.exe” i wybierzmy polecenie »Uruchom jako administrator«. W wierszu polecenia wpiszmy komendę:

simgr•–rearm

Zamknijmy okno i ponownie włączmy komputer. Na koniec przejdźmy do Panelu sterowania

i w kategorii „System i zabezpieczenia” wybierzmy „Aktywuj system”. Możemy już wpisać klucz odblokowujący aktualizacji i bez przeszkód aktywować Windows 7.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.